ارسال به دیگران پرینت

الکاظمی: شاهد نشانه‌های مثبتی برای حل بحران‌ها در منطقه هستیم

ایسنا - نخست وزیر عراق تأکید کرد که منطقه شاهد نشانه‌های مثبتی درباره حل بحران‌ها است.

به نقل از پایگاه شفق نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در مقاله‌ای با عنوان "ضرورت تاریخی که رمز آن اعتمادسازی است"، نوشت: نشانه‌های مثبتی در منطقه وجود دارد و رهبران سیاسی منطقه اراده خود را برای شروع کاهش بحران‌ها و تلاش برای از بین بردن آن به کار گرفته‌اند. این مسئله ایجاب می‌کند بیشتر به اشتراکات تاریخی توجه داشته باشیم که ملت‌های ما را گردهم می‌آورد و ارزش‌های اخلاقی و میراث علمی، فلسطفی و معارف و فرهنگ و هنر ما از آن ناشی می‌شود.

وی گفت" عراق تجارب تلخی دارد که نه تنها پیامدهای منفی برای ما بلکه برای کشورهای منطقه نیز داشت و به شرایطی منجر شد که خطر پیامدها و پیچیدگی‌های منطقه‌ای و بین المللی آن کمتر از خطر پیچیدگی اوضاع عراق نیست. ما نمی‌توانستیم با بحران‌های زیادی که عراق با آن مواجه شده بود زندگی کنیم. همین مسئله باعث شد تا مردم عراق مسئولیت سنگینی روی دوش ما بگذارند تا به حل مشکلات بپردازیم. بهبود وضعیت عراق و حل مشکلات ما در بهبود وضعیت جهان عربی نقش داشت. از جمله دلایل حل بحران‌های ما افزایش تلاش‌ها برای مقابله با دشمن مشترکمان بعد از مقابله با آن با تمام ابزارهای ممکن و ریشه کن کردن آن در کشورمان و در منطقه است.

الکاظمی گفت: دشمن مشترک ما تروریسم با روش تکفیری و گرایشات انحرافی آن است آن‌ها خوارج عصر ما هستند که با کینه و دشمنی خو گرفته‌اند و از سنت نبوی و قرآن برای موجه نشان دادن کار خود استفاده می‌کنند. تروریست‌ها از تمام روش‌ها برای از بین بردن همزیستی مشترک و تسامح بین ملت‌های ما استفاده کردند. ما برای تقویت ارزش‌ها و تسامح و حسن نیت بین ملت‌هایمان و برادران و دوستان تلاش می‌کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه