ارسال به دیگران پرینت

خبر مهم صالحی امیری درباره قلیچ خانی| آیا پرویز قلیچ خانی به ایران می آید؟

خبر مهم صالحی امیری درباره قلیچ خانی جالب است. آیا پرویز قلیچ خانی به ایران می آید؟ به گفته صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شده است.

صالحی امیری، رییس کمیته المپیک تایید کرد با پرویز قلیچ خانی تماس گرفته شده و از او برای حضور در کشورمان دعوت به عمل آمده است

 طی روزهای گذشته حسین شمس، پر افتخارترین سرمربی فوتسال ایران در طرفداری از تماس رییس کمیته المپیک با پرویز قلیچ خانی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه های استقلال، پرسپولیس، دارایی، کیان، پاس و عقاب خبر داد.

قلیچ خانی با تیم ملی فوتبال به المپیک های 1964، 1972 و 1976 رفت و در جام ملتهای 1968، 1972 و 1976 قهرمان شد، اولین قهرمانی تیم ملی در بازیهای آسیایی 1974 با حضور او رقم خورد و بارها و بارها نام او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران مطرح شده است. درباره او روایت است علی پروین هرگاه مورد تمجید اهالی فوتبال به عنوان بهترین بهترین ها قرار می گیرد، یک جمله آشنا را به زبان می آورد که در فوتبال ایران اول پرویز قلیچ خانی، دوم علی پروین...

 قلیچ خانی از ابتدای دهه شصت از ایران رفت و از محافل ورزش در ایران به دور بود. در حاشیه برگزاری جلسه دپارتمان تاریخ شفاهی کمیته المپیک، از صالحی امیری در خصوص دعوت از این مرد 75 ساله سوال شد و صالحی امیری تماس با قلیچ خانی را تلویحا تایید کرد.

با تمام این اوصاف، خبردار شدیم قلیچ خانی فعلا به دلیل گرفتاری و مشغله به ایران بر نخواهد گشت اما نام او در فهرست ستارگان برتر فوتبال ایران که قرار است تندیس آنها در تالار مشاهیر تاریخ فوتبال ملی ساخته شود، قرار دارد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه