ارسال به دیگران پرینت

واکنش آمریکا به اظهارات رئیس جمهوری منتخب ایران

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه تصمیم گیر نهایی در ایران، رهبر عالی این کشور است، اظهار داشت آمریکا به تلاش های دیپلماتیک خود برای رسیدن به توافق با ایران ادامه می دهد.

 

جن ساکی روز دوشنبه به وقت محلی افزود: رهبر عالی ایران پیش از انتخابات تصمیم‌گیر نهایی بود، بعد از انتخابات هم تصمیم‌گیر است و بعد از روی کار آمدن دولت جدید هم همین‌طور است.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد آمریکا به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای رسیدن به توافقی با ایران ادامه خواهد داد چرا که بر اساس منافع و امنیت ملی ما است.

وی در واکنش به اظهارات حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب ایران مبنی بر عدم تمایلش برای دیدار با رئیس جمهوری آمریکا گفت آمریکا با ایران هیچ رابطه‌ دیپلماتیکی ندارد و قرار هم نیست به زودی رابطه‌ای داشته باشد یا مثلا سران دو کشور با هم دیدار کنند.

جن ساکی اضافه کرد: بنابراین خیلی مشخص نیست چیزی در این زمینه تغییر کرده باشد.

مذاکرات برجام پس از شش دور گفت‌وگوهای فشرده و مستمر در وین، به مراحل پایانی نزدیک شده و دیپلمات‌ها امیدوارند این توافق که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد، ظرف هفته‌های آینده فعال شود.

دیپلمات‌های ارشد ۲۷ کشور اروپایی امروز (دوشنبه) آخرین وضعیت مذاکرات درباره احیای برجام را با نگاه به انتخابات ریاست جمهوری ایران بررسی کردند.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست وزرا که در لوگزامبورگ برگزار شد، گفت دیپلمات‌ها در پایتخت اتریش سرگرم گفت‌وگو درباره احیای برجام هستند. او با تاکید بر اهمیت اجرای کامل این توافق ابراز امیدواری کرد که انتخابات ایران و تغییر ریاست جمهوری تاثیری بر مذاکرات وین نگذارد.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه