خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

معاون وزیر کشور: فیلمِ «نوشتنِ رای برای یک نامزد» جعلی بود

رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی داشتیم، گفت: هیچ حادثه امنیتی در روز برگزاری انتخابات نداشتیم.

 رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی داشتیم، گفت: هیچ حادثه امنیتی در روز برگزاری انتخابات نداشتیم.

حسین ذوالفقاری در نشست خبری خود در وزارت کشور با بیان اینکه از شش ماه قبل برنامه ریزی برای تامین امنیت انتخابات شروع شد، اظهار کرد: در چند مرحله برآورد امنیت انتخاباتی انجام شد. تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی داشتیم و طراحی هایی انجام شده بود و عناصری را در داخل فریب داده بودند که در تورهای اطلاعاتی ما قرار گرفتند. به برخی افراد که تحت تاثیر قرار گرفته بودند، تذکر داده شد، اما برخی افراد هم دستگیر شدند. ما هیچ حادثه امنیتی در روز برگزاری انتخابات نداشتیم.

وی ادامه داد: همه نیروها در آمادگی کامل بوده و همچنان در آمادگی هستند. بیش از 300 هزار نفر به صورت مستقیم برای تامین امنیت شعب ماموریت داشتند و 300 هزار نفر هم مسئول تامین امنیت کشور و مرزها را بر عهده داشتند. اطلس امنیت انتخابات هر روز رصد می شد و بر اساس داده ها، رنگ بندی شهرها ممکن بود تغییر کند. بر اساس رنگ بندی شهرها، تامین نیروهای امنیتی انجام می شد. تاکنون هیچ اقدام ضدامنیتی و تررویستی نداشته ایم. نیروی انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را بر عهده داشت و بسیج، سپاه، ارتش، دستگاه اطلاعاتی، قضایی و شوراهای تامین به تامین امنیت کشور کمک کردند. ما یکی از انتخابات های امن را برگزار کردیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور افزود: افرادی تحت تاثیر قرار گرفتند مثلا فردی در حدی مبتدی قصد اقدامی داشت که او دستگیر شد و مشکلی پیش نیامد. برخی افراد در فضای مجازی تحت تاثیر القائات دشمن قرار گرفته بودند. دو نفر چند روز قبل از انتخابات قصد داشتند به سیستم برق تعرض کنند که آنها دستگیر شدند.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: دو حادثه تصادف در سیستان و بلوچستان و دیوان دره داشتیم که یک نفر از عوامل اجرایی در دیوان دره فوت کرد و تعدادی زخمی شدند و در سیستان و بلوچستان هم یک سرباز به شهادت رسید. این دو مورد، امنیتی نبود بلکه تصادف بود.

وی خاطرنشان کرد: چند مورد جزئی برخوردهای محلی درباره انتخابات شوراها انجام شده بود که با دخالت نیروهای امنیتی موضوع حل شد و همه صندوق در امنیت کامل تحویل مراجع ذی صلاح شد. چند مورد درگیری هم بود که ربطی به انتخابات نداشت.

ذوالفقاری درباره انتشار برخی فیلم ها از نوشتن رای برای یک نامزد انتخابات، گفت: فیلم مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که جعلی بوده است و نیروی انتظامی در حال پیگیری است و تخلفات جزئی در شعب اخذ رای داشته ایم که به برخی تذکر داده شد و برخی هم دستگیر شدند که پس از ارجاع به مرجع قضایی آزاد شدند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه