ارسال به دیگران پرینت

شیوع بالای اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران بالا است.

اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام‌اس یک شکایت شایع است. محققان در پژوهشی با هدف  تعیین میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران، این موضوع را بررسی کرده‌اند.

در این مطالعه، ۳۲۰ مرد مبتلا به ام‌اس از شمال، جنوب، شرق، غرب و نقاط مرکزی کشور شرکت کردند. وضعیت آن‌ها توسط پرسشنامه‌های مختلف مربوط به سلامت جنسی مردان و شاخص IIEF بررسی شد.

یافته‌های این پژوهش بیانگر این است که ۱۱۴ بیمار از میان ۳۲۰ مرد دارای ام‌اس که در این مطالعه حضور داشتند دارای اختلالات جنسی‌ هستند.

نتایج مطالعه نشان داد که شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران حدود ۳۶ درصد است. محققان این مطالعه معتقدند شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران نسبتا بالا است. آن‌ها می‌گویند که این بیماران باید به لحاظ اختلات جنسی غربالگری، تشخیص و درمان شوند. 

نتایج این مطالعه که توسط جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی دزفول، دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شاهد و بیمارستان قائم رشت انجام شده در مجله Neurology and Therapy به چاپ رسیده است.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه