ارسال به دیگران پرینت

قیمت جهانی نفت | برنت ۷۲ دلار و ۸۸ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز هم ۰.۲ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد رشد به ۷۲ دلار و ۸۸ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز هم ۰.۲ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد رشد به ۷۲ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که چشم انداز افزایش قریب الوقوع عرضه نفت ایران به بازار به دلیل طولانی‌تر شدن مذاکرات هسته‌ای تا حدودی تضعیف شده است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود، اما افزایش تولید نفت شیل در آمریکا و به تاخیر افتادن بازگشایی اقتصاد انگلیس سبب شد تا رشد قیمت بسیار محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز هم ۰.۲ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد رشد به ۷۲ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳ سنت معادل ۰.۰۴ درصد رشد به ۷۰ دلار و ۹۱ سنت رسید.

مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و آمریکا به همراه سایر اعضای برجام بر سر نحوه بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ روز شنبه در وین از سر گرفته شد و طرف‌های اروپایی این مذاکرات را جدی توصیف کردند.

بازگشت آمریکا به برجام می‌تواند زمینه را برای لغو تحریم‌های ایران و از سرگیری صادرات نفت این کشور فراهم نماید.

موسسه آی ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشت: «بعید به نظر می‌رسد که شاهد بازگشت آمریکا به برجام قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران در اواخر این هفته باشیم.»

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرده که تولید نفت شیل این کشور در ماه جولای با حدود ۳۸ هزار بشکه افزایش به ۷.۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای جهانی نفت در پایان سال ۲۰۲۲ به سطح قبل از بحران کرونا برسد، اما خبر‌ها از رشد همزمان تولید نفت در آمریکا و به تعویق افتادن برنامه دولت انگلیس برای لغو محدودیت‌های کرونایی برای یک ماه سبب شده تا روند رشد قیمت نفت فعلا کند شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه