خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تیم ملی والیبال ایران شکست خورد

تیم ملی والیبال ایران در نهمین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ مقابل آلمان باخت.

تیم ملی والیبال ایران امروز (جمعه) در نهمین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال با نتیجه سه بر ۲ مقابل آلمان شکست خورد. ست‌های اول و چهارم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران رقم خورد و آلمان در ست‌های دوم، سوم و پنجم با امتیازات ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۳ به برتری رسید.

ولادیمیر آلکنو در این بازی تیم خود را با ترکیب اصلی سعید معروف، صابر کاظمی، سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی و آرمان صالحی روانه میدان کرد.

ایران با این پیروزی و کسب ۵ برد و ۱۷ امتیاز، پیش از برگزاری دیگر مسابقات امروز، در مکان ششم جدول رده‌بندی باقی ماند.

 

ست اول (ایران ۲۵ - آلمان ۲۳)

در ابتدای ست آلمان با نتیجه پنج بر یک پیش افتاد تا آلکنو نخستین وقت استراحت خود را خیلی زود درخواست کند. پس از این وقت استراحت روند بازی عوض شد و وقت استراحت فنی اول در امتیاز هشت بر هفت به سود ایران اعلام شد. ایران در این ست هم خوب سرویس زد و در دریافت عملکرد خوبی داشت. معروف بارها از پاس‌های سرعتی استفاده کرد و مدافعین روی تور حریف را به دردسر انداخت.

 

ست دوم (ایران ۲۰ - آلمان ۲۵)

نمایش کم‌اشتباه آلمانی‌ها در حمله و عملکرد موثر در دفاع روی تور، عامل اصلی پیروزی این تیم در ست دوم بود. آندره جیانی سرمربی آلمان با شناخت خوبی که از تیم ایران در ست اول به دست آورد، بازیکنانش را آماده مقابله با شاگردان آلکنو کرد. تعداد اشتباهات بازیکنان ایران در این ست هم در دریافت و هم در حمله زیاد بود و امتیازات زیادی از دست دادند.

 

ست سوم (ایران ۱۹ - آلمان ۲۵)

خلاصه ست سوم این بود: در تیم ایران اشتباه پشت اشتباه و در تیم آلمان دفاع پشت دفاع. بازیکنان آلمان با سرویس‌های خوب، دریافت تیم ایران را به طور کامل به هم ریختند و توپ‌ها به سختی به سعید معروف می‌رسید. آلکنو با چند تغییر تلاش کرد روند بازی را عوض کند. رضا عابدینی و امیرحسین اسفندیار به جای غلامی و عبادی‌پور وارد زمین شدند. محمدطاهر وادی هم چند امتیاز به جای معروف وارد زمین شد اما دوباره معروف به جای خود بازگشت. این تغییرات هم فایده زیادی نداشت و هم فاصله زیاد بود و هم تعداد اشتباهات بازیکنان ایران. در امتیازات پایانی، عملکرد بازیکنان ایران بهتر شد اما فقط توانستند کمی از فاصله را جبران کنند.

 

ست چهارم (ایران ۲۵ - آلمان ۱۹)

با وجود باخت در ست‌های قبلی، بازیکنان ایران این ست را با روحیه شگفت‌انگیزی آغاز کردند. از همان آغاز ست، هم بازیکنان داخل زمین با شور زیادی بازی می‌کردند و هم ذخیره‌ها به شدت مشغول تشویق بازیکنان بودند. شدت سر و صدا در تیم ایران به حدی بود که جیانی مربی آلمان به محل قرار گرفتن بازیکنان ذخیره ایران اعتراض کرد ولی آلکنو او را به سکوت دعوت کرد. برخلاف ست‌های دوم و سوم، این بار ایران عملکرد بسیار خوبی در حمله و به خصوص دفاع روی تور داشت و آلمان را به طور کامل اسیر کیفیت بازی خود کرد.

 

ست پنجم (ایران ۱۳ - آلمان ۱۵)

تعداد اشتباهات بازیکنان ایران در این ست به خصوص در زدن سرویس و حمله بسیار زیاد بود. آلمان هم با عملکرد خوب در دفاع روی تور، کار را برای شاگردان آلکنو سخت‌تر کرد. جیانی که از ست قبلی به شدت کلافه شده بود، پس از کسب آخرین امتیاز برای تیمش، به شکل عجیبی به سوی زمین تیم ایران شادی کرد که باعث عصبانیت آلکنو شد.

 

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها به وقت تهران

ایران صفر - ژاپن ۳

ایران یک - روسیه ۳

ایران ۳ - هلند صفر

ایران ۳ - کانادا یک

ایران ۳ - ایتالیا یک

ایران ۳ - بلغارستان صفر

ایران ۳ - آمریکا صفر

ایران ۲ - صربستان ۳

ایران ۲ - آلمان ۳

سه‌شنبه ۲۵ خرداد، ساعت ۱۴:۳۰، ایران - استرالیا

چهارشنبه ۲۶ خرداد، ساعت ۲۳:۳۰، ایران - برزیل

پنجشنبه ۲۷ خرداد، ساعت ۱۸:۳۰، ایران - اسلوونی

دوشنبه ۳۱ خرداد، ساعت ۱۵:۳۰، ایران - فرانسه

سه‌شنبه اول تیر، ساعت ۱۷:۳۰، ایران - لهستان

چهارشنبه ۲ تیر، ساعت ۱۸:۳۰، ایران - آرژانتین

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه