خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

به یک عمر اشتباه حمام کردن خود پایان دهید

تقریبا همه افراد به یک شکل حمام می کنند و خب در نتیجه مشکلات پوست و موی مشابهی برای همه آن ها اتفاق می افتد. این اتفاق به این معنی است که ریشه مشکلات پوست و مو در نحوه حمام کردن شما است.

تقریبا همه افراد به یک شکل حمام می کنند و خب در نتیجه مشکلات پوست و موی مشابهی برای همه آن ها اتفاق می افتد. این اتفاق به این معنی است که ریشه مشکلات پوست و مو در نحوه حمام کردن شما است.

شاید بنظر باور پذیر نباشد که نحوه حمام کردن شما بتواند بر روی سلامت پوست و موی شما تاثیر بگذارد در صورتی که استحمام نیز مانند دیگر فعالیت های روزانه شما تاثیر زیادی بر روی پوست و مو دارد و ریشه اصلی برخی از مشکلات سلامتی شما است.

1. نشسته حمام کنید

یکی از مشکلات اصلی استفاده از دوش حمام این است که مجبور هستید سرپا بایستید و استحمام کنید در صورتی که باید در هنگام استحمام بر روی یک چهارپایه کوتاه و البته ضد عفونی شده بنشینید و سپس با یک ظرف کوچک و با فاصله کم از سر آب را بر روی موهای خود بریزید. ایستاده حمام کردن می تواند موجب ریزش مو، وز شدن مو و ایجاد خشکی مو شود.

 

دوش حمام
دوش حمام

 

2. از آب بدون کلر استفاده کنید

نیم ساعت پیش از حمام کردن آب مورد نیاز خود را که دمای بالایی دارد ( آب داغ) داخل وان و یا تشت بزرگ بریزید تا کلر آب ازبین برود و دمای آن نیز کاهش یابد. استفاده از آب بدون کلر در کاهش ریزش مو، کاهش گره خوردن مو،کدر شدن و بیحالی موها و وز و خشک شدن موها موثر است.

3. اول بدن خود را بشویید

بهتر است در ابتدا بدن خود را بشویید سپس در آخر موها را بشویید. دلیل این مسئله این است که موها در هنگام خیس بودن وزن بیشتری پیدا می کنند و بخار و گرمای حمام نیز باعث باز شدن منافذ پوست می شود و ریزش مو را بیشتر می کند. به همین علت توصیه می شود اول بدن را بشویید و سپس موها را بشویید تا مدت موها مدت زمان کمتری خیس بمانند و ریزش مو کمتر شود.

 

ریزش مو
 

4. موها را با دقت بیشتری بشویید

برای شستن موها به روش درست ابتدا شامپو را با آب رقیق کرده و آن را به کف سر بریزید و با نوک انگشت شروع به ماساژ دادن کف سر کنید سپس شامپو را به پایین و ساقه مو هدایت کنید و موها را با شامپو ماساژ دهید. هرگز موهای خود را نچلانید و کف سر را چنگ نزنید. این کار مانع از وز شدن و گره خوردن موها می شود.

5. یک شامپو مناسب را انتخاب کنید

انتخاب یک شامپوی مناسب برای سلامتی موهای شما بسیار مهم است. باید شامپوی مورد نیاز موهای خود را انتخاب کنید همچنین باید توجه کنید که شامپوی شما فاقد پارابن و سولفات باشد.. شامپوهای سولفات دارای برای موهای چرب باید حداقل هفته ای یک بار و برای موهای خشک ماهی دوبار استفاده شود.

 

 

منبع: طلا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    واقعا همه کارهای قدیمی ها درست بود با اینکه تکنو لوژی کمتر بود وکسی راه کار هم نمیداد اما تمام مراحل حمام همینطور بود وبه همین خاطر همه موهای پرپشت وزیبایی داشتند و همینطور کیسه کردن که الان همه دکترهای پوست توصیه میکنند

  • غلام غلامی ارسالی در

    حمام کردن بصورت روی صندلی مشکلات زیادی داردازجمله برای رباط پاها

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه