ارسال به دیگران پرینت

ریحانه السادات رئیسی: بهترین و ضعیف‌ترین اخلاق پدر مهربان بودن اوست

دختر آیت الله سید ابراهیم رئیسی در برنامه گفتگو ویژه خبری اظهار کرد : پدر با هیچ کس مماشات نداشت و حتی با افراد قوه قضائیه برخورد کرد.

دختر آیت الله سید ابراهیم رئیسی در برنامه گفتگو ویژه خبری اظهار کرد : پدر با هیچ کس مماشات نداشت و حتی با افراد قوه قضائیه برخورد کرد.

ریحانه السادات رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهمترین دغدغه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی چیست تاید کرد: معیشت مردم و وضعیت نابسامانی که به وجود آمده دغدغه برای ایشان است.


رئیسی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مهمترین اخلاق پدر او چیست اظهار کرد ایشان خیلی سخت ظلم را قبول می‌کنند و با ظلم برخورد دارند  و این از جمله اخلاقهای با صلابت ایشان است.


ختر رئیس قوه قضائیه خاطذنشان کرد: سال ۹۶ میگفتند که پدر فرد خوبی است و یکی از مواردی که گفته می‌شد این بود که فرد به جای قاطعیت باید فریب هم داشته باشد؛ اما  ایشان در سال ۹۶ از طریق وجهه سیاسی با مردم صحبت کردند و از نظر من تغییری در رفتار سیاسی افراد باید ایجاد شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بهترین اخلاق پدرش چیست گفت : به یاد دارم فردی روی یک پاکت سیگار به پدر نامه ای  داده بود، ظاهرا این فرد چندین مرتبه نامه فرستاده بود و در آخر مجبور شد تا نامه را روی پاکت سیگار بنویسد و پدر پرس و جو کردند که چرا این اتفاق رخ داده که او مجبور به نوشتن نامه روی پاکت سیگار شده است.


رئیسی در پاسخ به سوال دیگری  مبنی بر اینکه آخرین بار پدر چه زمانی عصبانی شدند گفت: پدر درباره دشت الکترونیک بسیار عصبانی شد و گفتند من شرمنده شهدا هستم که سرمایه ملی دست چند نفر از قدرتمندان افتاده و به همین دلیل بسیار عصبانی شدند.

دختر رئیس قوه قضاییه درباره پدر خود اظهارکرد:  بهترین  و ضعیف‌ترین اخلاق پدر مهربان بودن اوست.

وی درباره کارنامه پدرش در حوزه زنان گفت: عدالت در جایگاهی که هم زنان و مردان  حاضر بودند همواره وجود داشته است در تولیت آستان قدس رضوی صحنی برای بانوان ایجاد شد و همچنان باغی در مشهد به زنان تخصیص یافت و هر سال به هشت بانو جایزه جهان اسلام داده می‌شد که از جمله ابتکارات پدر بوده است.


 وی درباره اقدامات پدرش در قوه قضائیه عنوان کرد: زنان زندانی توانستند با استفاده از پابند الکترونیکی هم دوران محکومیت خود را بگذرانند هم در بیرون از زندان باشند و در طول دو سالی که پدر در قوه قضائیه بوده است اتفاقات خوبی رخ داده و دوست و دشمن می گویند که اتفاقات دوست داشتنی برای بانوان رخ داده است.

رئیسی ادامه داد سال ۹۶ می‌گفتند که ایشان بین زن و مرد دیوار می‌کشد اما پدر پلی را می‌کشد که باعث پیشرفت زنان و هم مردان میشود.

دختر رئیس قوه قضاییه درباره خانواده خود گفت ما دو خواهر هستیم بنده در دو رشته تحصیل کردم لیسانس و فوق لیسانس جامعه شناسی دارم و یک لیسانس دیگر دارم و خواهرم لیسانس رشته فیزیک از دانشگاه شریف دارد و فوق لیسانس رشته نهج البلاغه و علوم حدیث دارد .

وی  در پاسخ به این سوال که آیا مستاجر نشین بوده اند یا خیر گفت:  بنده ۱۳ ساله بودم که خانه دار شدیم و پیش از آن مستاجر نشین بوده ایم.

رئیسی تصریح کرد : مشکلات مردم در حوزه اقتصاد و معیشت بالا است و اینکه چه در خانه ما می‌گذرد دردی از مردم را دوا نمی‌کند و آنها دوست دارند تا برنامه حاج آقا را برای معیشت بدانند و بنده فکر می‌کنم  مردم ما فهیم تر از آن هستند تا برای انتخاب به تابلوی زندگی ما نگاه کنند.

دختر رئیس قوه قضائیه گفت : بنده از خانواده شهدا، کارگران و آنهایی که در طول این مدت بیکار شدند شرمنده هستم البته تمامی سیاستمداران باید در این حوزه شرمنده باشند.

وی در پاسخ به این سوال که چه موضوعی درباره پدر وجود دارد که دیگران آن را نمی‌دانند گفت:  ایشان زمانی که وارد قوه قضاییه شدند حقوق خود را نصف کردند و بار دیگر هم  آن حقوق را کمتر کردند.

رئیسی درباره برخی از واژگانی که مجری برنامه از او پرسید چنین پاسخ داد: شفافیت:  حق مردم
 ساده زیستی:  وظیفه مسئولین
 بخش خصوصی:  برای همه مردم باید باشد
 تحول:  دولت مردمی برای ایران قوی


وی در تشریح پدر خود اظهار کرد: اگر کسی بخواهد ایشان  را به درستی بررسی کند متوجه می‌شود کارنامه او شفاف است و ایشان بیش از ۱۴۰۰ روز است که  برای احیای عدالت و  فساد ستیزی کار می‌کنند.

 

 

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه