ارسال به دیگران پرینت

جنگ یمن به خاک عربستان کشیده شد| تهدید انصارالله یمن: سعودی ها از یمن بیرون روند

جنگ یمن به خاک عربستان کشیده شد. انصارالله یمن عربستان ر ا تهدید کرد: سعودی ها از یمن بیرون روند. رسیدن جنگ به شهرهای عربستان برای این کشور و به ویژه نظامیانش دردسرساز شده است.

عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جیزان علاوه بر آنکه نشان داد در هفتمین سال جنگ اداره اوضاع در دست صنعاست، مشخص کرد که ارتش سعودی از هم پاشیده است و هلاکت نظامیان آن گواه این مدعاست.

«فضل ابوطالب» عضو دفتر سیاسی انصارالله اعلام کرد: سعودی‌ها باید فوراً از همه اراضی یمن بیرون بروند.

وی در واکنش به عملیات گسترده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جیزان با انتشار توییتی نوشت: پیامی که عملیات مرزی به کشورهای متجاوز داد، این است که این کشورها فوراً باید همه اراضی یمن را ترک کنند زیرا واکنش در عمق سعودی خواهد بود.

از سوی دیگر پایگاه «الخبرالیمنی» با اشاره به عملیات جیزان آورده است: این عملیات نشان داد که ارتش سعودی تنها ببر کاغذی نیست بلکه ارتشی ازهم‌گسیخته است. صنعا ضربه بسیار دردناکی به ریاض وارد کرد.

رسیدن جنگ به شهرهای عربستان

این پیام فقط شمال فتح 40 مرکز نظامی نیست بلکه نیروهای صنعا بر شهر «الخوبه» مشرف شده‌اند و چنانچه سعودی بر ادامه جنگ در یمن اصرار کند، جنگ به شهرهای سعودی خواهد رسید.

پیام دیگر عملیات جیزان مربوط به نبرد مأرب است و مفاد آن این است که "شما توان حمایت از شهرهای عربستان را ندارید و ما مشرف به آن هستیم بنابراین توان حمایت از مزدوران خود در مأرب هم نخواهید داشت".

از حیث زمانی این عملیات در شرایطی رخ داد که آرامشی مقطعی در مرزها برقرار بود و سعودی‌ها گمان می‌کردند که شرایط آرام است. نیروهای صنعا همچنان بر مواضعی مشرف به نجران، عمق جیزان و عسیر مستقر هستند.

ابتکار عمل جنگ در دست صنعاست

صنعا در هفتمین سال جنگ نشان داد که اداره نبرد را در دست دارد و زمان و مکان آن را انتخاب می‌کند و در موقعیت حمله قرار دارد و سعودی در موقعیت دفع حمله.

سعودی یا تسلیم شود یا مانند نظامیانش در جیزان بپرد و دست به خودکشی بزند

سعودی گزینه‌ای ندارد مگر اینکه تسلیم امر واقع شود و از بالای درختی که در آن است با نردبان صنعا پایین بیاید یا دست به خودکشی بزند و بپرد مانند صحنه‌هایی که به نمایش درآمد و نظامیانش در جیزان از بلندی‌ها به پایین پرتاب شدند و هلاک شدند.

یادآور می‌شود روز گذشته یک منبع یمنی در گفتگو با شبکه المسیره از عملیات گسترده نیروهای یمنی در جیزان خبر داد و گفت که این عملیات در محور الخوبه ـ وادی جاره و از سه مسیر اصلی انجام شده است.

در این عملیات مواضع و پایگاه‌های ارتش عربستان سعودی در کوه «ام‌بی‌سی» و تباب الفخیده و التبه البیضاء و القمبوره و العمود و تویلق و شرق قایم صیاب هدف قرار گرفت، همچنین در این عملیات پیشروی‌هایی صورت گرفت و پایگاه و مواضع هدف گرفته‌شده عربستان سعودی به کنترل کامل در آمد و خسارات زیادی به نیروهای دشمن وارد شد.

بر اساس این گزارش، در مواضع و پایگاه‌های هدف گرفته‌شده نظامیانی از نیروهای ائتلاف عربی از کشورهای عربستان و مزدوران سودانی و مزدورانی وابسته به گروه شبه‌نظامی موسوم به «گردان کماندوها» نیز حضور داشتند.

تعدادی از افسران و نظامیان ارتش رژیم سعودی در کمین‌هایی که زره‌پوش‌ها را هدف گرفت و تلاش داشتند فرار کنند و نیز با هدف قرارگرفتن دیگر استحکامات دشمن کشته و یا زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از افسران و نظامیان ارتش رژیم سعودی حین تلاش برای فرار و پس از سقوط از ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور کشته شدند.

ده‌ها نظامی از نظامیان دشمن که میان آنها نظامیان سعودی و سودانی هم مشاهده می‌شوند، به اسارت گرفته شدند و اجساد کشته‌ها در دشت‌ها و دره‌ها به حال خود رها شد و سایرین هم پا به فرار گذاشتند.

گزارش المسیره حاکی است که در این عملیات مقادیر زیادی سلاح و مهمات مختلف که نظامیان دشمن در پایگاه‌ها و مراکز نظامی خود و انبارهایشان به حال خود رها کرده بودند، به غنمیت درآمد.

در جریان این عملیات 29 دستگاه زره‌پوش و تجهیزات و ابزارهای جنگی (نفربر و خودرو‌های زرهی) منهدم شده در آتش سوختند که توسط دوربین‌های «الاعلام الحربی» مستندسازی و ضبط شده است.

بیش از 80 افسر و نظامی ارتش عربستان سعودی و مزدوران سودانی و خائن در این عملیات کشته و یا زخمی شدند.

در عین حال یک منبع نظامی یمنی به المیادین اعلام کرد که در عملیات گسترده علیه ائتلاف سعودی بیش از 150 کیلومترمربع در محور جیزان آزاد شده است.

ارتشی که ببر کاغذی هم نیست

ارتش سعودی بسیار ضعیف و بدون روحیه است و با وجود اینکه مرکز مطالعات شرق نزدیک واشنگتن چند سال قبل آن را ببر کاغذی توصیف کرده بود، در سطح ببر کاغذی هم ظاهر نشد و تصاویر منتشرشده عملیات نیروهای صنعا در جبهه جیزان نشان‌دهنده ازهم‌گسیختگی این ارتش است و این‌که نیروهای صنعا هر بلایی بخواهند سر آن می‌آورند.

ضربه مهلک به عقبه سعودی

سعودی‌ها همواره از این سخن می‌گویند که در معرض موشک‌ها و پهپادها هستد و از دنیا می‌خواهند که با آنها همبستگی کنند و مدعی می‌شوند که مراکز شهری هدف قرار می‌گیرد و آمریکایی‌ها را هم به‌خاطر سامانه پاتریوت سرزنش می‌کنند.

اما رویارویی در مرز و نفوذ نیروهای صنعا سخت ریاض را به وحشت انداخته است، همچنین ولیعهد آن نیز از کودتای شاهزادگان هراس دارد.

الخبرالیمنی در ادامه می‌نویسد: سعودی‌ها مزدوران یمنی و سودانی را در خطوط مقدم گذاشته‌اند و نیروهای خود را با حمایت ادوات زرهی در خطوط عقب قرار داده‌اند و این به‌گواه افسر انگلیسی فقط به‌نشانه این است که بگویند، ارتش هست.

جراحت شدید به‌گونه‌ای است که امکان مخفی نگه‌داشتن آن نیست و هر اندازه که مجروح به‌دنبال این باشد که با مُسکّن آن را تسکین بخشد اما احساس درد شدید سبب می‌شود که فریاد آن بلند شود.

صنعا زمان مناسب را برای وارد کردن ضربه دردناک به سعودی انتخاب کرد تا این پیام را ارسال کند که آرامش در عقبه کالبد سعودی سپری شده است و مرحله بسیار دردناک و یا آن‌گونه که صنعا توصیف کرده است درد بزرگ، شروع شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه