خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

من هم به هر ایرانی در زعفرانیه تهران یک خانه می‌دهم!

واقعا امکان دارد در عرض سه روز مشکل بازار سرمایه حل شود؟ اگر این امکان هست چرا تا امروز برنامه‌ای ارائه نشده است؟

مصطفی داننده- بعد از اعلام نظر شورای نگهبان در مورد نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری، 7 کاندیدا به صحنه آمدند و شعارهای انتخاباتی خود را مطرح کردند و به مردم وعده‌ی فردای بهتر دادند.

بیایید برخی از این شعارها را با هم مرور کنیم.

«پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان وام ازدواج پس از تشکیل صندوق رفاه جوانان- حل مشکل بازار سرمایه در سه روز»

« پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی-  تامین ۹۰ درصد هزینه خرید مسکن از سوی بانک ها- خانه‌داری در دولت ما شغل محسوب می‌شود و به زنان خانه دار حقوق می‌دهیم.»

«سهمیه بندی تمامی حامل‌های انرژی در قالب طرح «وان»- برنامه سفر ۳ روزه برای تمام خانواده‌ها و ۵ روزه برای تمام زوج های جوان»

«من رئیس‌جمهور شوم، آمریکایی ها به التماس می افتند و مجبور می‌شوند تحریم‌ها را بردارند.»

شعارهای بالای نمونه‌ای از وعده‌های انتخاباتی نامزدهاست. با خواندن این شعارها، باید خود را برای زندگی مرفه آماده کنیم. فکر می‌کنم از همین امروز می‌توانیم به نقاط شمالی تهران برویم و خانه‌ای را نشان کنیم که بعد از پیروزی یکی از این نامزدها، سریع خانه را خریداری و زندگی لاکچری را آغاز کنیم.

نامزدهای انتخابات کشورهای پیشرفته که اقتصاد به سامانی هم دارند، این چنین شعار نمی‌دهند که این افراد وعده می‌دهند. اقتصاد ایران به شدت شبیه روزهایی است که جنگ 8 ساله به پایان رسید، حتی بدتراز آن دوران. حالا معلوم نیست این افراد که هرکدام مسئولیت‌های مختلفی هم در کشور دارند چگونه این حرف‌ها را می‌زنند.

این شعارها خیلی شبیه نطق‌هایی است که مردم عادی بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری می‌کردند.

واقعا امکان دارد در عرض سه روز مشکل بازار سرمایه حل شود؟ اگر این امکان هست چرا تا امروز برنامه‌ای ارائه نشده است؟ چرا مطرح کننده این مسله که نماینده مجلس است در پارلمان کاری برای حل این مشکل نکرده است؟

یارانه 450 هزار تومانی چگونه تامین خواهد شد؟ پول حقوق زنان خانه دار از کجا می‌رسد؟

شعار دادن سخت نیست، من هم اگر رئیس جمهور شوم به همه ایرانی‌ها در منطقه زعفرانیه تهران یک خانه می‌دهم، اما باید دید می‌شود آن را اجرا کرد یا نه؟ واقعا این شعارها در شرایط عادی یک کشور هم قفل است چه برسد به حالا که واقعا اقتصاد ایران به واسطه تحریم‌ها و تصمیم‌های غلط ده سال به عقب برگشته است.

برخی از نامزدها شده‌اند مثل معمارانی که روی یک زمین 50 متری ایستاده‌اند و به صاحبان زمین وعده می‌دهند که اینجا برای‌تان یک ویلای 5 خوابه با سونا و استخر می‌سازیم!

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • بازنشسته بدبخت ایران ارسالی در

  اون که منم منم کرد هیچ غلتی نکرد توکه عنم عنم میکنی

 • معلم ارسالی در

  می شه ولی اختلاس ها و بی برنامه گی ها مانع می شه

 • علیرضا ارسالی در

  خر خودشونند

 • محمد ارسالی در

  لابد مزه ی دهن مردم رو میدونن. البته مردمی که من میشناسم دیگه میدونن روز رای گیری فقط باید خونه نشست و به هیچ وجه بیرون نرفت.بیاییم آدم باشیم.

 • داود ارسالی در

  درورد بر داننده دانا

 • ناشناس ارسالی در

  اگه ما رئیس جمهور نخواهیم کی را باید ببینیم واقعا اینا مردم را چی فرض میکنند

 • ناشناس ارسالی در

  یکی ازکاندیداهامیخواهدماهیانه به هرنفر۴۵۰ هزارتومان یارانه بدهدآنوقت ازبیستم به بعدهمه منزل خواب باشند

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه