ارسال به دیگران پرینت

اتهام جدید علیه غول رسانه‌ای هنگ کنگ

غول رسانه‌ای هنگ کنگ و منتقد کلیدی پکن احتمالا بابت نقش داشتن در یک تجمع بدون مجوز در اول اکتبر ۲۰۱۹ حکم جدیدی دریافت می‌کند.

"جیمی لای"، غول رسانه‌ای هنگ کنگ و منتقد کلیدی پکن اکنون دارد حکم ۱۴ ماه حبسش را بابت شرکت در راهپیمایی‌های ۱۸ و ۳۱ اوت ۲۰۱۹ سپری می‌کند. ۹ فعال دیگر هم در دادگاه منطقه‌ای هنگ کنگ بابت سازماندهی یک تجمع بدون مجوز گناهکار شناخته شده‌اند.

جیمی لای از دسامبر و پس از آنکه درخواست وثیقه‌اش در یک دادگاه دیگر رد شد، در زندان به سر می‌برد. وی بر اساس قانون جدید امنیت ملی اجرا شده از سوی چین در سال گذشته میلادی با سه فقره جرم روبروست.

دستگیری‌های مکرر لای انتقادهایی را از سوی دولت‌های غربی و گروه‌های حقوق بشر بین‌المللی در پی داشته که نگران از دست رفتن آزادی‌ها در این دولتشهر از جمله آزادی بیان و تجمعات می‌شود.

پکن این فرد را یک خائن و تحریک کننده ضد چین می‌داند.

چین می‌گوید، قانون جدید امنیت ملی که مجازات کننده خائن‌ها، جدایی طلب‌ها و تروریست‌ها و افرادی است که با نیروهای خارجی تبانی می‌کنند، برای متخلفان حبس ابد در پی دارد و برای برقراری ثبات و شکوه هنگ کنگ حیاتی است.

انتظار می‌رود که حکم امروز (جمعه) از سوی قاضی آماندا وودکاک که در آوریل جیمی لای را بابت نقش داشتن در تجمعی غیرقانونی محکوم کرد، صادر شود.

دیگر متهمان "لی چئوک – یان"، "فیگو چان" و "لئونگ کووک-هونگ"، هستند.

این حکم دو هفته پس از آن صادر می‌شود که مقام‌های هنگ کنگ دارایی‌های متعلق به جیمی لای از جمله حساب‌های بانکی و ۷۱.۲۶ درصد از سهام نشر نکست دیجیتال وی را مسدود کردند.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه