ارسال به دیگران پرینت

بار درمانی سه شهرستان غرب تهران بر عهده «شهریار»

فرماندار شهرستان شهریار با تاکید بر رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی برای حفظ وضعیت موجود شیوع کرونا ویروس از واکسیناسیون بیش از 10هزار نفر در سطح شهرستان شهریار خبر داد.

نورالله طاهری در تشریح وضعیت شهرستان شهریار به لحاظ شیوع کرونا ویروس و تزریق واکسن گفت: در حال حاضر شهرستان شهریار در وضعیت هشدار نارنجی بیماری کرونا قرار دارد لذا همه شهروندان باید ادامه رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند بی تردید ساده انگاری و بی توجهی به معنای بازگشت به شرایط بد گذشته است؛ باید در جهت حفظ شرایط فعلی و کنترل بیماری مشارکت فعال داشته باشیم.

وی افزود: بیمارستان‌های شهریار در طول بیش از یک سال اخیر به حق بار درمانی سه شهرستان غرب استان را برعهده داشتند که این نشان از تلاش و مجاهدت قابل تقدیر کادر درمانی دارد. خوشبختانه شیب موج چهارم کرونا با آغاز روند واکسیناسیون سراسری شکسته شده و موجب بهبود نسبی وضعیت شهرستان شهریار در شیوع کرونا ویروس شده است.

وی ادامه داد: برای انجام واکسیناسیون عمومی در شهریار و تامین فضا برای تزریق واکسن به گروه های سنی اعلام شده همه دستگاه ها به ویژه شهرداری‌ها، بسیج، ائمه جمعه با محوریت شبکه بهداشت وارد عمل شدند و امیدواریم با انجام واکسیناسیون و رعایت همزمان دستورالعمل‌های بهداشتی به شرایط سفید برسیم. در حال حاضر ۱۰ مرکز واکسیناسیون عمومی در سطح شهرستان فعال شده است و تاکنون مجموع واکسیناسیون صورت گرفته در شهرستان به بیش از ۱۰ هزار نفر برای نوبت اول رسیده است و بیش از ۲۵۰۰ نفر نیز نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر امار ابتلا و بستری ناشی از کرونا در سطح شهرستان شهریار کاهش پیدا کرده است؛ این کاهش در امار با همکاری و مشارکت مردم، تلاش کادر درمان و همکاری اصناف در امر تعطیلی گروه‌های شغلی اعلام شده محقق شده که قابل تقدیر است البته لازم است که با توجه به وضعیت ویژه استان تهران و شهرستان شهریار کماکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌ها به منظور حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از گسترش شیوع بیماری  در اولویت عموم باشد.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه