ارسال به دیگران پرینت

چرا کرایه تاکسی های اینترنتی گران شد؟ | گرانی 50 درصدی تاکسی های اینترنتی

​چرا کرایه تاکسی های اینترنتی گران شد؟ گرانی 50 درصدی تاکسی های اینترنتی رقم خورده است. چرا کرایه تاکسی های اینترنتی ۵۰ درصد گران شده است؟ این سوالی بود که عضو شورای شهر تهران امروز در جلسه علنی شورای شهر مطرح کرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: معلوم نیست تاکسی‌های اینترنتی تهران بر چه اساسی کرایه‌های خود را تا بیش از ۵۰ درصد افزایش داده‌اند.

حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: تذکر امروز من درباره افزایش کرایه ناوگان اینترنتی حمل و نقل مسافر در شهر تهران است که از سوی دو شرکت اسنپ و تپسی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برابر قانون شهرداری‌ها، تصویب نرخ کرایه تاکسی در شهر بر عهده شورای اسلامی شهر است و اتحادیه کسب و کارهای مجازی هم در این خصوص مدعی قیمت گذاری است و وظیفه نظارت بر آن را بر عهده دارد.

نظری افزود: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر کرایه تاکسی‌های اینترنتی در تهران بودیم و نرخ مصوب افزایش قیمت تنها ۳۵ درصد بوده است و معلوم نیست این شرکت‌ها بر جه اساسی کرایه‌های خود را حتی تا بیش از ۵۰ درصد افزایش داده‌اند.

وی گفت: به همین دلیل به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران و اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تذکر می‌دهم که بر روند قیمت گذاری توجه داشته باشند و اگر افزایشی بیش از حد مجاز اعمال شده، با متخلفان برخورد کنند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در توافقنامه‌ای که میان شهرداری و این شرکت‌ها به امضا رسید، شرکت‌ها موظف شدند که اگر رقم کرایه‌شان از نرخ مصوب تاکسی‌های تلفنی بالاتر بود، آن را به اطلاع مسافران برسانند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه