ارسال به دیگران پرینت

بورس باز هم سقوط کرد| سقوط بورس تا کی ادامه دارد؟

بورس باز هم سقوط کرد. سقوط بورس تا کی ادامه دارد؟ افت ۱۲هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز رقم خورد.

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه، سوم خردادماه) ۱۲ هزار و ۱۸۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۹۵ هزار واحد رسید.

برپایه معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۸ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۹۹۹ واحد کاهش به ۳۸۳ هزار و ۲۱۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۲۳۲ واحد افت به ۲۴۷ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۱۲ هزار و ۷۹۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱ هزار و ۲۸۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۸۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۳۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۳۶ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۲۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۵ واحد، پتروشیمی غدیر (شغدیر) با ۷۴ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۴۷ واحد و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۳۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با پنج هزار و ۱۰۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۵۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۵۰۳ واحد، بانک صادرات (وبصادر) با ۳۷۹ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۶۷ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۶۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۵۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۴۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۴۲ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۹۵ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۲۹۲ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) و توسعه و عمران امید (ثامید) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۴۶ میلیون و ۵۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    تاوقتی که دولت کدخدادوست هست ریزش بورس ادامه دارد انشالله ه چه زودتردولت انقلابی

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه