ارسال به دیگران پرینت

احتمالا۳۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه به بورس واریز شود

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: انتظار داریم بانک مرکزی در دو هفته آینده ۳۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به صندوق واریز کند.

محمد ابراهیم آقابابایی، مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه درباره میزان تعهد صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت اظهار داشت: طبق مصوبه، صندوق توسعه ملی از سال ۱۳۹۴ مکلف است سالانه یک درصد از منابع ورودی خود را  در صندوق تثبیت بازار سرمایه سپرده گذاری کند.

وی ادامه داد: در شهریور سال گذشته این رقم به ۵۱۰ میلیون دلار رسید و مسئولان صندوق توسعه ملی اعلام کردند که معادل ریالی  این رقم باید به صندوق تثبیت واریز شود که که با نرخ دلار نیمایی محاسبه می‌شود.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه تاکید کرد: طبیعتا در طول این چند ماه از شهریور سال گذشته تا به امروز ممکن است این رقم بالاتر رفته باشد.

آقابابایی افزود: اگر ملاک را همان ۵۱۰ میلیون دلار قرار بدهیم، از آن رقم یک هزار میلیارد تومان در آذر ماه سال ۹۹ به صندوق تثبیت وارد شده و همچنین ۱۰۳۴ میلیارد تومان بیست و ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ واریز شد.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اعلام شده از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تا سه هفته دیگر به بانک مرکزی فرصت داده می‌شود تا ۲۰۰ میلیون دلار بفروشد و معادل ریالی آن را به حساب صندوق تثبیت واریز کند. بنابراین مطابق با اعلام معاون بانک مرکزی انتظار داریم در دو هفته آینده ۳۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به صندوق واریز شود.

مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با بیان اینکه این ارقامی که واریز می شود در ابعاد امروز بازار سرمایه بسیار ناچیز است و نمی‌توان انتظار داشت آثار ان را در صعود شاخص دید،  گفت: در آذر ماه سال گذشته هزار میلیارد تومان واریز شده که در چهار ماه این هزار میلیارد تومان را ۸ بار خرید  و فروش کردیم و به ۸ برابر رسانده‌ایم اما و این ارقام نسبت به وسعت بازار بسیار ناچیز است .

آقابابایی در پاسخ به این سوال که این ارقام صرف خرید چه گروه‌هایی در بازار شد، اظهار داشت:  متناسب با ارزش بازار گروه‌ها خرید را انجام می‌دهیم و گروهی که ارزش بازار آن بیشتر باشد ما هم پول بیشتری به آن اختصاص دادیم و می‌دهیم.

 

 

منبع: تابناک
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  تزریق پول به بورس کار اشتباهی هستش،

 • ناشناس ارسالی در

  نوش دارو بعد از مرگ سهراب

 • علی ارسالی در

  ما که ندیدیم یه دروغ دیگه بگید اینا رو که هی دارید میگید

 • ناشناس ارسالی در

  احتمالا کی خداداند

 • تارمی ارسالی در

  ای کاش مردم و اموال وحق مردم ایران هم به اندازه ی سوریه وغزه ولبنان عزیز ، اهمیت داشت.

 • حسن دزده کثیف ارسالی در

  حسن روحانی و نوبخت و بانکیها و حقوقی شرکتهای دولتی در یک توطئه بزرگ با حیله و نیرنگ و دروغ مردم را فریب داده و وارد بورس کردند و به بهانه تحریم ، مثل یک دلال کتیف ، از خودرو و مسکن و طلا و ارز و سکه و روغن و مرغ و لاستیک و دارو و نهاده دامی از مردم جنگ زده و تحریم شده نوسان وحشتناک گرفتند ، کسایی که در اوج بی کفایتی و بی عرضگی توان مدیریت نداشته و در برار فشار دشمنان واداده بودند در عین ناجوانمردی و بی شرافتی جیب مردم را خالی کردند . فقط یک بی شرفت پست می تواند با مردمی که وی را به آقایی و رفاه و ثروت رسانده اند چنین کاری بکند مخصوصا مدیران بی شرف غگل و خودرو و خگستر که در ردیف کثیف ترین حقوقی ها بودند . ولی مطمئن باشند دوران بزن در تمام شده است ، منتظریم عمر کثیف و تعفن دولت نکبت به پایان برسه تا برویم سراغ تک تک این موجودات کثیف و زاول صفت بی پد رو مادر

 • ناشناس ارسالی در

  من ک دیگ قید پولمو زدم ریختم سطل اشغال فک میکنم بیچارمون کردین روحانی

 • Sajad ارسالی در

  احتمالا یعنی چی آخه
  خاک بر سر دزدتون کنن

 • ناشناس ارسالی در

  ر ه ب ر ب ر د و ر ف ت

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه