خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

شکست شطرنج بازان ایرانی به دلیل قطعی برق

دبیر فدراسیون شطرنج با بیان اینکه قطع لحظه ای برق در مسابقات آنلاین خطا محسوب می شود گفت: دلیل شکست ۲ شطرنج باز کشورمان در مسابقات روز گذشته همین مساله بود.

 دبیر فدراسیون شطرنج با بیان اینکه قطع لحظه ای برق در مسابقات آنلاین خطا محسوب می شود گفت: دلیل شکست ۲ شطرنج باز کشورمان در مسابقات روز گذشته همین مساله بود.

«محسن سمیع زاده» با بیان دلیل شکست دو شطرنج باز کشورمان مسابقات آنلاین اظهار داشت: مسابقات زون که انتخابی قهرمانی آسیا بود به خاطر شرایط سخت کرونایی به صورت آنلاین برگزار شد و فدراسیون تدابیر ویژه ای برای آن در دستور کار قرار داد. نفرات ملی پوش این مسابقات در فدراسیون حضور داشتند و تمام شرایط برای رقابت مهیا بود اما قطعی برق تمام این برنامه ها را به هم ریخت.

وی ادامه داد: شطرنج بازهای ایرانی از جمله برترین های آسیا هستند اما قطع لحظه ای برق موجب خطا در سیستم خواهد شد و این به معنای باخت شطرنج باز است و به خاطر این مشکل دو نفر از بهترین های ایران باخت را تجربه کردند که موجب خواهد شد تا مسیر آنان سخت شود.

دبیر فدراسیون شطرنج با بیان اینکه نامه نگاری لازم برای تدابیر بعدی انجام دادیم تصریح کرد: پاسخ برق منطقه به نامه ما هر چند می تواند کمک کار ۲ ورزشکار بعدی باشد اما نوشدارو بعد از مرگ سهراب است. تصمیمات برقی ضربه مهمی به ما زد و به نحوی شطرنج مات این تصمیمات شد.

مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی آسیا از روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) با حضور ۸۶ بازیکن از ۱۵ کشور به میزبانی امارات آغاز شده و به مدت ۹ روز ادامه خواهد داشت.

پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، آرین غلامی، احسان قائم مقامی، مسعود مصدق پور، مهدی غلامی، آبتین عطاخوان و سید خلیل موسوی ۸ شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا هستند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه