ارسال به دیگران پرینت

نجات کودک دو ماهه

یکی از عکس‌های منتشر شده از سوی گارد مدنی اسپانیا در شبکه‌های اجتماعی که در جریان ورود حدود ۸ هزار مهاجر به شهر سئوتا طی روزهای ۱۷ و ۱۸ ماه مه گرفته شده، واکنش‌های بسیاری را در پی داشت.

‍ یکی از عکس‌های منتشر شده از سوی گارد مدنی اسپانیا در شبکه‌های اجتماعی که در جریان ورود حدود ۸ هزار مهاجر به شهر سئوتا طی روزهای ۱۷ و ۱۸ ماه مه گرفته شده، واکنش‌های بسیاری را در پی داشت.

در این عکس خوان فرانسیسکو واله، عضو ۴۱ ساله این نیرو دیده می‌شود که نوزادی را در دست گرفته که به نظر می‌رسد هیچ حرکتی ندارد.

او می‌گوید: «در میان مهاجرانی که در میان امواج آب بودند، ناگهان زنی را دیدم که گویا چیزی در پشتش است. ابتدا فکر کردم بسته‌ای از لباس است؛ اما ناگهان سر کودک را دیدم. به همین دلیل با همکارم به سرعت به سمت او رفتیم. من نوزاد را نجات دادم و همکارم نیز به مادرش کمک کرد.»

او در ادامه می‌گوید: «نمی‌دانستم که نوزاد زنده است یا مرده. او کاملا یخ زده بود، بدنش سرد بود و هیچ حرکتی نداشت. تنها کاری که می‌توانستم انجام دهم این بود که به سرعت به سمت ساحل شنا کنم.»

خوان فرانسیسکو نوزاد را به تیم پزشکی تحویل می‌دهد و با تلاش پزشکان زندگی او نجات می‌یابد. به گفته رسانه‌های اسپانیا، حال این نوزاد دو ماهه اکنون خوب است.

خوان فرنسیسکو می‌گوید: «کار ما معمولا بازیابی اجساد از آب است؛ چه در دریا، چه در رودخانه یا مرداب. اما این بار انسان‌های زنده را از هر سن و شرایطی نجات دادیم.»

منبع : یورونیوز

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه