ارسال به دیگران پرینت

نقشه وضعیت آماری قتل های خان ادگی در جهان

بر اساس آخرین آمار منتشره و قابل استناد "دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل" در سال 2017 دستکم464 هزار نفر در دنیا قربانی قتل های خانوادگی شده اند.

ونزوئلا با میانگین بیش از 40 قتل به ازای 100 هزار نفر در صدر آمار میزان وقوع قتل های خانوادگی در جهان ایستاده و مکزیک و برخی دیگر از کشورهای آمریکای مرکزی و لاتین و آفریقای جنوبی با میانگین  20 تا 40 قتل به ازای 100 هزار نفر در رده بعدی قرار دارند.

به گزارش عصرایران، آخرین آمار قابل استناد "دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل"  ( UNODC) درباره میزان و پراکندگی قتل های خانوادگی در جهان در سال 2019 انتشار یافته که بر اساس آن در سال 2017 بیش از 464 هزار نفر در جهان قربانی قتل های خانوادگی شده اند.

بر اساس این گزارش در سال 2017 میانگین جهانی وقوع قتل های خانوادگی در دنیا 6.1 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت بوده است.

بیش از 90 درصد از موارد قتل های خانوادگی گزارش شده جهان در سال 2017 به وسیله مردها انجام پذیرفته است.

54 درصد قتل های خانوادگی به وسیله سلاح گرم، 22 درصد به وسیله چاقو و 24 درصد از طریق سم و دارو و دیگر ابزارها انجام پذیرفته است.

ایران، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه و بسیاری دیگر از کشورهای آسیا، اروپا و آمریکای شمالی با میانگین 1 تا 10 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در رده میانی هستند.

چین، ژاپن، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی به جز فرانسه و بریتانیا با آمار میانگین  1 قتل به ازای هر 100 هزار نفر پایین ترین میزان قتل های خانوادگی در جهان را دارا هستند.

قاره آسیا با 3.1 قتل و قاره های آمریکا (شمالی و جنوبی) با 31.2 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت کمترین و بیشترین میزان وقوع قتل های خانوادگی در جهان را دارند.

وضعیت آماری قتل های خانوادگی در جهان (+نقشه)

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه