خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان و کارگران کشور صاحب مسکن مناسب میشوند

تفاهمنامه ساخت ۲۰۰ هزار مسکن برای کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین‌اجتماعی در اتاق تعاون ایران امضا شد.

تفاهمنامه همکاری سه جانبه اتاق تعاون ایران و معاونت‌های فرهنگی اجتماعی و امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، کبیری معاون امور تعاون و صادقی فر معاون امور فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از معاونان اتاق تعاون و وزارتخانه در اتاق تعاون ایران امضا شد.

عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به ماموریتی که به اتاق تعاون ایران و وزارت تعاون در راستای تامین مسکن کارگری داده شده است، بیان کرد: این ماموریت با هم افزایی و کمک دو مجموعه در قالب این تفاهمنامه همچنین همدلی و همراهی به نتیجه خواهد رسید و تعداد زیادی از کارگران کشور صاحب مسکن مناسب شده و مشکل مسکن آنها حل می‌شود.

مقدمات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی فراهم شد

رئیس اتاق تعاون ایران اظهارکرد: مقدمات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تا حد زیادی فراهم شده است و آمادگی شروع پروژه در ۲ استان از این لحظه وجود دارد. رئیس اتاق تعاون ایران ابراز امیدواری کرد که تا قبل از اتمام دولت، عملیات اجرایی ساخت مسکن کارگری به نقطه قابل قبولی برسد.

محمدجعفر کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم بیان کرد: کارگران تحت شدیدترین فشار‌های اقتصادی هستند و جزء اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند هستند. وی ابراز امیدواری کرد: تلاش می‌کنیم که با کمک‌های دولتی و غیر دولتی برای تامین نیاز اصلی کارگران که مسکن است، تسهیل‌گری صورت گیرد و بتوانیم ذغدغه آنها را کم کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کارهای بزرگی برای تامین مالی صورت گرفته است افزود: بانک توسعه تعاون مبلغ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری با اولویت مسکن کارگری در نظر گرفته است که ظرفیت خوبی محسوب می‌شود.

تحولات حوزه مسکن در سال‌های اخیر

صادقی فر معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از همدلی، همکاری هر دو مجموعه، در این مراسم اظهارکرد: اتفاقات خوبی در حوزه مسکن در سال‌های اخیر صورت گرفته است و این نشان می‌دهد که با همدلی و ایجاد هم افزایی می‌توانیم مشکلات زیادی را حل کنیم که تامین مسکن کارگری از این دست بود. وی با اشاره به اینکه ضعیف‌ترین اقشار، جامعه هدف این پروژه هستند، ادامه داد: ظرفیت وزارت تعاون و محدود است و نیاز به همکاری همه عوامل دارد. وی با اشاره به پیگیری‌ها و تلاش‌های اتاق تعاون ایران در این خصوص گفت: به زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه‌ها خواهیم بود.

وی همچنین از اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار خبر داد و گفت: اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار ریل‌گذاری همیشگی برای مسکن کارگری خواهد بود، درحال‌حاضر متن تبصره اصلاح شده و در کمیسیون اقتصادی است و با تصویب اصلاح این ماده، ریل‌گذاری مسکن کارگری صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، برنامه‌ریزی، تدوین و ارائه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی به منظور بهره گیری از کلیه ظرفیت‌ها و امکانات و توانمندی‌های موجود طرفین تفاهمنامه جهت ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، مهم‌ترین محور این تفاهمنامه است.

 

منبع: بورسان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه