ارسال به دیگران پرینت

دو پایگاه نظامی اسرائیل توسط حماس موشک باران شد

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که پایگاه راهبردی «مشمار هنیگف» در بخش شمالی صحرای نقب را موشک‌باران کرده است. بر اساس گزارش القسام، مقاومت فلسطین پایگاه نظامی «تسیلم» را نیز موشک باران کرده است.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که پایگاه راهبردی «مشمار هنیگف» در بخش شمالی صحرای نقب را موشک‌باران کرده است.

بر اساس گزارش القسام، مقاومت فلسطین پایگاه نظامی «تسیلم» در جنوب سرزمین‌های اشغالی را نیز موشک باران کرده است.

روز گذشته یک نشریه انگلیسی نوشته پیشرفت فناوری‌های راکتی غزه به چالشی برای سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

«مایکل آرمسترانگ»، دانشیار دانشگاه براک در مقاله‌ای در نشریه انگلیسی «کانورسیشن» نوشته به عنوان کسی که بر روی سامانه‌های دفاعی اسرائیل کار کرده در ابتدا فکر می‌کرده درگیری‌های این روزهای فلسطین، مشابه وضعیتی است که در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاده.

او سپس می‌نویسد: «اما گروه‌های غزه فناوری‌ راکتی و تاکتیک‌هایشان را ارتقاد داده‌اند. این وضعیت یادآور سال ۲۰۰۸ است که اسرائیل آسیب‌پذیری بیشتری در برابر راکت‌ها داشت و یک عملیات نظامی سه‌ هفته‌ای را علیه غزه آغاز کرد.»

به نوشته آرمسترانگ محسوس‌ترین تغییر در سال جاری شلیک تعداد بیشتری راکت است. او نوشته گروه‌های مستقر در غزه ظرف ۲۴ ساعت اول پس از شروع درگیری‌ها ۴۷۰ راکت شلیک کردند و به طور متوسط روزانه ۴۰۸ راکت شلیک کرده‌اند. این ارقام به سادگی رکورد شلیک روزانه ۳۱۶ راکت در سال ۲۰۱۲ و ۱۹۲ راکت در سال ۲۰۱۴ را می‌شکنند.

او در ادامه این تحلیل نوشته شلیک این راکت‌ها هم از هماهنگی بیشتری برخوردار شده است. وی می‌نویسد: «آنها به جای روی آوردن به حملات متعدد کوچک در سراسر روز حدود ۱۳۷ راکت ظرف ۵ دقیقه شلیک می‌کنند.»

این تحلیلگر مسائل نظامی نوشته دقت راکت‌های گروه‌های مقاومت هم افزایش پیدا کرده است. به نوشته او نزدیک به ۵۰ درصد از راکت‌های شلیک‌شده به سمت اراضی اشغالی، مناطق شهری را مورد تهدید قرار داده‌اند. او می‌گوید این رقم افزایش ۲۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ و افزایش ۱۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۴ را نشان می‌دهد. تعداد راکت‌هایی که بعد از عدم اصابت به اهدافشان در محوطه‌های باز می‌افتند کاهش یافته است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه