ارسال به دیگران پرینت

درگاه‌های پول‌رسان ارزهای دیجیتال مسدود می‌شوند

قرار است امروز جزئیات بسته شدن درگاه‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت به صرافی‌های ارز دیجیتال نهایی شود.

خبرهای دریافتی حاکی از آن است که بانک مرکزی دستور جدی به درگاه‌های پرداخت برای خودداری از ارائه خدمت به صرافی‌ها و پذیرندگان فعال در حوزه رمزارز داده است. امروز (دوشنبه) قرار است جزئیات بسته‌شدن این درگاه‌ها نهایی شود.

پس از نامه قالیباف، رئیس مجلس به رئیس‌ کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد، فرایند مسدود کردن مسیرهای نقل و انتقال پول جهت مبادله ارزهای دیجیتال شدت گرفته و قرار است در روزهای آینده ارائه خدمات به این فعالیت‌ها به‌طور کامل متوقف شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال ممنوع است؟

رئیس‌ کل بانک مرکزی ۱۱ اسفند گذشته به صراحت اعلام کرد مبادله‌ رمزارزها بین یکدیگر مجاز نیست و خرید و فروش آن‌ها تنها برای افرادی ممکن است که به‌صورت رسمی ارز استخراج می‌کنند و این ارز نیز باید برای واردات کالا استفاده شود.

مدتی بعد مانی یکتا، معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در یک برنامه زنده تلویزیونی خبر از ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال براساس قانون شورای‌ عالی مبارزه با پولشویی و مصوبه‌ هیأت دولت در سال ۹۸ داد.

کشمکش بر سر چگونگی برخورد با تجارت رمزارزها سرانجام باعث شد تا دهقان، مدیرعامل شرکت شاپرک ۱۲ اسفند ۹۹ در نامه‌ای خطاب به مدیران شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام کند که خدمات پرداخت الکترونیک را به پذیرندگان پشتیبانی شده که کالاها و خدمات مغایر با قوانین ایران ارائه می‌کنند، نظیر فروش رمزارز، فروش وی‌پی‌ان، سایت‌های شرط‌بندی و قمار قطع کنند.

در نهایت ۲۲ اردیبهشت بود که رئیس مجلس از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد خواست درگاه پرداخت الکترونیک صرافی‌های ارز دیجیتال مسدودسازی‌ شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه