ارسال به دیگران پرینت

سخنان جنجالی کدخدایی درباره صلاحیت نامزدها| کدخدایی: فقط صلاحیت 40 نامزد بررسی می شود

سخنان جنجالی کدخدایی درباره صلاحیت نامزدها منتشر شده است. به گفته کدخدایی، فقط صلاحیت 40 نامزد بررسی می شود. کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفته است، فقط صلاحیت ۴۰ نامزد را بررسی می‌کند.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت: از ۵۹۲ نفر که به وزارت کشور مراجعه کردند، ۴۰ نفر مدارک‌شان با مصوبه شورا مطابقت داشت که تلاش می‌کنیم ۵ روزه جواب احراز صلاحیت‌ها را بدهیم.

عباسعلی کدخدایی گفت: بعد از ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات، مصوبه‌ای درباره انتخابات داشتیم که همان زمان اعلام شد، از طرف دیگر، بنا بود مجلس هم ورود کند و اقدامات موثری با قانون‌گذاری داشته باشد؛ مصوبه‌ای که در مجلس یازدهم در دست بررسی بود، حداقلی بود ولی با اصلاحاتی که به عمل آمد، نظر اعضای شورای نگهبان تامین شد.

وی گفت: اما هیات عالی نظارت مجمع تشخیص این اقدام مجلس را مغایرت دانست و قانع نشد لذا تصمیم بر این شد که شورای نگهبان با مصوبه‌ای، همان مصوبه سال ۹۶ خود را اصلاح کند.

خوشبختانه دیدیم مصوبه شورای نگهبان آثار خیلی خوبی هم داشت و تعداد ثبت‌نامی‌ها را هم اگر همان عدد ۵۹۲ بدانیم، نسبت به ادوار گذشته کاهش خوبی یافته است، در حال حاضر اسامی و پرونده افرادی که پرونده‌شان مدارک لازم را دارد، برای شورای نگهبان ارسال شده است.

کدخدایی بار دیگر تاکید کرد: ما در بررسی صلاحیت‌ها، فقط پرونده هایی را رسیدگی می‌کنیم که مدارک لازم را داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه