ارسال به دیگران پرینت

گزارش سازمان جهانی بهداشت از کاهش موارد ابتلا به کرونا در جهان

سازمان جهانی بهداشت از کاهش ۴ درصدی موارد ابتلا به کووید-۱۹ و مرگ و میرهای ناشی از آن در اکثر مناطق جهان به خصوص در آمریکا و اروپا خبر داد.

به نقل از تارنمای رسمی سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت ضمن اعلام خبر کاهش موارد ابتلا به کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در اکثر مناطق جهان تصریح کرده که با این حال، میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در مناطق جنوب شرقی آسیا و اقیانوس آرام غربی به ترتیب ۱۵ و ۳۴ درصد افزایش یافته است.

این سازمان همچنین کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در اروپا، مدیترانه شرقی، آمریکای شمالی و جنوبی و آفریقا را به ترتیب ۱۸، ۱۳، ۴ و ۳ درصد اعلام کرده است.

ثبت بالاترین میزان ابتلا به کووید-۱۹ در هند

در ادامه این گزارش آمده است: درحالی که در اکثر مناطق جهان کاهش موارد ابتلا به همه گیری کووید-۱۹ گزارش شده، اما در جنوب شرقی آسیا همچنان سیر صعودی مبتلایان به کرونا طی ۹ هفته گذشته تداوم داشته است.

بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت،  در حال حاضر هند ۹۵ درصد موارد ابتلا به کرونا و ۹۳ درصد مرگ و میرهای ناشی از آن را در منطقه جنوب شرقی آسیا و همچنین ۵۰ درصد موارد ابتلا و ۳۰ درصد مرگ و میر ها در سطح جهان را به خود اختصاص داده و  این درحالی است که شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در اروپا، مدیترانه شرقی، آفریقا و آمریکا به ترتیب ۲۳، ۱۳، ۵ و ۴ درصد کاهش یافته است.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۱۶۱ میلیون و ۱۳۴ هزار نفر در جهان به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از سه میلیون و ۳۴۶ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۱۳۹ میلیون و ۹۴۵ هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه