ارسال به دیگران پرینت

احتمال تعطیلی گسترده مرغداری‌ها

رئیس انجمن پروردش‌دهندگان مرغ گوشتی با هشدارآمیز توصیف کردن وضعیت تامین خوراک دام و طیور گفت نگرانی‌های جدی وجود دارد که با تداوم تحریم‌ها بخش گسترده‌ای از صنعت مرغ به تعطیلی کشیده شود.

مرغداران دوباره با دردسرهای تامین خوراک دام و طیور مواجه شده‌اند. چندی پیش ناصر نبی‌پور، رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذاران تهران گفته بود که «مرغداران بیش از ۵۰ روز است که خوراک مرغ ندارند.»

اتفاقی که این روزهای تحریم منجر به کاهش تولید و صف‌های طولانی مرغ شد. هر چند که دولت برای مهار بحران مرغ، سامانه دیگری با عنوان سامانه بازرگان راه انداخته‌ است تا از این طریق به مرغداری‌ها خوراک برساند، اما حالا به علت مشکلات متعدد در ساختار همین سامانه، نائب‌رئیس کانون سراسری مرغداران به خبرنگاران گفته منتظر گرانی مجدد مرغ باشید.

در همین زمینه رئیس انجمن پروردش‌دهندگان مرغ گوشتی هم از احتمال بحران جدید در بازار مرغ خبر داد و به خبرنگاران گفت: چالش مرغداران فراتر از وضعیت فعلی است و در حال حاضر مرغداران نگرانی‌های جدی نسبت به آینده صنعت دارند. چرا که چنانچه قرار باشد وضعیت تحریم‌ها به همین شیوه فعلی باقی بماند، تعطیلی گسترده صنعت مرغ در راه است.

منبع: اقتصاد آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • علیرضا ارسالی در

    هر روز یک فیلم جدید برای مرغ بازی میکنید بیشرفهای از خدابیخبر

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه