ارسال به دیگران پرینت

درخواست 44 سناتور جمهوریخواه آمریکایی از بایدن برای قطع مذاکره با ایران

آنها افزوده اند:" با توجه به حملات اخیر حماس علیه اسراییل، ایالات متحده باید تمام اقدامات لازم را برای پاسخگو کردن تهران انجام دهد و تحت هیچ شرایطی تحریم های ایران را لغو نکند."

44 سناتور جمهوریخواه آمریکایی از دولت بایدن خواستند تا مذاکرات احیای برجام را متوقف کند.

"مارکو روبیو" سناتور جمهوریخواه فلوریدا با نگارش نامه ای مشترک با امضای 43 سناتور دیگر جمهوریخواه از دولت بایدن خواسته به دلیل تهدیدات مکرر ایران علیه اسراییل و تنش اخیر بین گروه های فلسطینی و اسراییل، مذاکرات احیای برجام را متوقف کند.

این سناتورها که نام "تام کاتن" و" میت رامنی" نیز در میان آنها به چشم می خورد، وقایع و تنش های اخیر در میان فلسطینی ها و اسراییل را بهانه کرده و گفته اند ایران با حمایت از گروه های فلسطینی و تشدید اسراییل ستیزی در منطقه نزدیک ترین متحد آمریکا را تهدید می کند و خواهان نابودی اسراییل است و رهبر ایران اخیرا اسراییل را یک "پادگان تروریستی" خطاب کرده در حالی که دولت جو بایدن در تلاش است با مذاکرات احیای برجام، تحریم ها علیه ایران را لغو کند و فشارها را از روی حکومت ایران بردارد.

آنها نوشته اند گروه های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی که مورد پشتیبانی ایران هستند با شلیک بیش از  هزار موشک در2 روز گذشته اسرائیل را هدف قرار داده اند، آن وقت دولت بایدن در پی آن است که با رفع تحریم ها و آزاد کردن منابع مالی مسدود شده ایران، امکان بیشتری برای حمایت مالی ایران از گروه های فلسطینی فراهم کند.

این سناتورها در نامه خود گفته اند ایران "یکی از حامیان مالی و لجستیکی دیرینه حماس" است که در سال 1997 توسط آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین شد و افزودند که لغو یا کاهش مجازات های اعمال شده توسط دولت دونالد ترامپ علیه ایران، باعث جسارت بیشتر رژیمی خواهد شد که به دنبال " نابودی اسرائیل" است.

این سناتورهای جمهوریخواه که از حامیان پروپاقرص اسراییل هستند در این نامه هیچ اشاره ای به ریشه درگیری های امروز فلسطین و تلاش اسراییل برای یهودی سازی قدس و حکم اخراج دهها خانواده فلسطینی از خانه هایشان در محله " شیخ جراح" در شهر قدس نکرده اند و در عوض گروه های مقاومت فلسطینی را که از حق مردم خود برای اعمال حاکیت بر سرزمین شان دفاع می کنند، گروه های تروریستی خطاب کرده اند.

این سناتورهای مخالف برجام در نامه خود نوشته اند:" در حالی که گروه های تروریستی فلسطینی! در حال موشکباران شهرهای اسراییل و هدف قرار دادن غیرنظامیان اسراییل از جمله در پایتخت اسراییل اورشلیم! هستند اعضای دولت شما در حال حاضر در وین هستند و با ایران، دولت شماره یک حامی تروریسم در جهان! در حال مذاکره اند و این مساله ای نگران کننده است.

آنها افزوده اند:" با توجه به حملات اخیر حماس علیه اسراییل، ایالات متحده باید تمام اقدامات لازم را برای پاسخگو کردن تهران انجام دهد و تحت هیچ شرایطی تحریم های ایران را لغو نکند."

این سناتورها از بایدن خواسته اند تا فورا مذاکرات احیای برجام را متوقف کرده و از پشت میز مذاکره برای احیای برجام برخیزد.

آنها نوشته اند:" ما از شما (بایدن) می خواهیم که فورا مذاکرات با ایران را خاتمه داده و روشن کنید که تحریم ها همچنان ادامه خواهند یافت. این اقدام تعهد راسخ ما نسبت به نزدیکترین متحد ما در منطقه و نیز منافع امنیتی مان را نشان خواهد داد."

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه