ارسال به دیگران پرینت

صادرات عجیب شرکت های دانش بنیان| شرکت های دانش بنیان چقدر صادرات دارند؟

صادرات عجیب شرکت های دانش بنیان جالب است. شرکت های دانش بنیان چقدر صادرات دارند؟ آن طور که گفته شده صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 2020 یک میلیارد دلار است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: 450 شرکت دانش‌بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

صندوق نوآوری و شکوفایی، پنجمین رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» صندوق نوآوری و شکوفایی دیروز با حضور هیات تجاری در حوزه‌های سلامت (دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی) و صنعت ساختمان از کشور بوسنی و هرزگوین به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد.

کلینیک مدیریت صادرات دانش بنیان برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان و آشنایی بیشتر شرکت‌های دانش بنیان با فرصت‌ها و چالش‌های حضور در بازار‌های بین‌المللی، رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» را به‌صورت هفتگی برگزار می‌کند، در این رویداد یک هیات تجاری از بازار‌های هدف تجاری با شرکت‌های دانش بنیان به‌صورت حضوری و آنلاین دیدار می‌کنند و ضمن آشنایی با توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در هر حوزه، امکانات و فرصت‌های حضور آن‌ها در بازار کشور هدف را تشریح و بررسی می‌کنند.

در نشست امروز 10 شرکت دانش بنیان توانمندی‌های خود را معرفی کردند، همچینن در این جلسه امکانات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح شد، محصولات معرفی شده در این دیدار شامل ارائه خدمات فنی و مهندسی ساختمان، نرم‌افزار‌های بهینه‌سازی ساختمان و انرژی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و دارو بود.

مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآری و شکوفایی در ابتدای این دیدار مجموعه توانمندی‌های کشور در زمینه نوآوری و همچنین خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه صادرات را تشریح کرد و گفت: امروز در حدود 7 هزار استارت‌آپ در ایران فعال هستند که بعد از تجاری‌سازی محصول خود به جرگه شرکت‌های دانش بنیان می‌پیوندند، در حال حاضر نزدیک به 6 هزار شرکت دانش بنیان داریم که صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تامین مالی آن‌ها را طبق قانون بر عهده دارد، شرکت‌های دانش بنیان در سال 2020 توانستند صادرات خود را توسعه دهند به‌طوری‌که 450 شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

شاوردی ابراز امیدواری کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نمایشگاه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی و هرزگوین و همچنین نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در آن کشور راه‌اندازی شود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از آمادگی این صندوق برای انتقال تجربیات این صندوق در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در بوسنی و هرزگوین خبر داد.

وی ادامه داد: مجموعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است که شامل ارائه تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه‌گذاری و ارائه ضمانت‌نامه بانکی است، صندوق نوآوری همچنین در زمینه توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی و برگزاری جلسات مذاکرات تجاری با مشتریان احتمالی، اخذ استاندارد‌های صادراتی، شناسایی و مشاوره دریافت مالکیت فکری از شرکت‌های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری کشور نیز خدمات ارائه می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه