ارسال به دیگران پرینت

بازدهی بیت‌کوین در مقایسه با سایر رمزارزها

امسال را می‌توان سال شکوفایی ارزهای دیجتال نامید. در چند ماهه گذشته ارزهای دیجتال قیمت‌ها و رشدهای باورنکردنی تجربه کردند که بیشتر به دلیل حمایت شرکت‌های بزرگ دنیا و پذیرش بیشتر توسط نهادها، دولت‌ها و مردم به‌عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری و مبادله بوده است.

در یک سال گذشته کوین‌های بسیاری با رشدهای گزافی وجود داشتند، اما معیار ما برای انتخاب رمزارزهای بررسی شده، ارزش براساس حجم بازار است که شامل بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین، ریپل، بایننس‌کوین و آداکاردانو می‌شود. این 6 رمز ارز از لحاظ حجم بازار در صدر جدول بازار کریپتوکارنسی قرار دارند.

نکته قابل تامل تفاوت فاحش بازدهی بیت‌کوین به عنوان پادشاه رمزارزها و دوج‌کوین است.

دوج‌کوین رمز ارزی است که تا چند ماه گذشته کمتر کسی نامش را شنیده بود و هم‌اکنون نیز فاقد برنامه و هدف خاصی است. آنچه که مشخص است پشتیبانی ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان از این رمزارز باعث رشد شگفت‌انگیز آن بوده است.

با توجه به جدول بالا درمی‌یابیم شاید پایان عصر بیت‌کوین و زمان اعتماد و سرمایه‌گذاری بر آلتکوین‌های با ظرفیت بالا فرا رسیده است.

 

 

در دید سالانه بیت‌کوین با رشد 600 درصدی که تجربه کرد باعث رشد دیگر آلت‌کوین‌ها و حجم بازار کریپتوکارنسی شد. اما برخلاف انتظار، در رالی قیمتی با دیگر رمزارزهای مطرح، مغلوب شد.

نماد دوج کوین چگونه به وجود آمد؟

در کمال ناباوری دوج‌کوین با رشد ۱۱۸ هزار درصدی، توانست رتبه نخست بیشترین بازدهی در یک سال گذشته را از آن خود کند. شاید اگر در سال گذشته داستان امروز رمزارزها بیان می‌شد، کمتر کسی آن را باور می‌کرد، اما این اتفاق اثبات می‌کند که در بازارهای مالی و به خصوص ارز دیجیتال هر چیزی امکان‌پذیر است.

در دید ماهانه مجددا بیت‌کوین نه تنها کمترین بازدهی را در ارزهای مطرح شده کسب کرده بلکه بازدهی منفی ۶ درصد داشته است و علت اصلی این اتفاق کاهش 28 درصدی آن طی چند روز بود که مانع از ثبت بازدهی مطلوب شد.

در ماه گذشته دوج‌کوین همچون سابقه سالانه خود، با رشد 1060 درصدی رکورد جدیدی ثبت کرد و جایگاه نخست را در بازدهی یک ماهه بدست آورد. در ادامه این لیست ریپل، بایننس و اتریوم با ثبت 136، 95 و 76 درصد بازدهی عملکرد بسیار خوبی را ثبت کردند.

و اما در بررسی وضعیت هفتگی این 5 رمزارز پرمخاطب، باز هم دوج‌کوین توانست با اختلاف چشمگیری و با ثبت رشد 175 درصدی، رتبه نخست را از آن خود کند. اتریوم دومین رمزارز دنیا از منظر حجم بازار در هفته گذشته با پشت سر گذاشتن مقاومت روانی 3000 دلار و صعود تا حوالی 3300 دلار توانست رشد قابل توجه 37 درصدی را تجربه کند و رتبه دوم این لیست را در هفته گذشته به دست آورد. بایننس‌کوین و ریپل با ثبت 21 و 15 درصد افزایش قیمت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بیم و امید ایلان ماسک نسبت به رمزارزها

 

منبع: اقتصاد آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه