ارسال به دیگران پرینت

جف بزوس سهام آمازون را فروخت

جف بزوس مدیر عامل آمازون طی دو روز گذشته نزدیک به ۲ میلیارد دلار سهام آمازون را فروخته است.

جف بزوس مدیر عامل آمازون طی دو روز گذشته نزدیک به ۲ میلیارد دلار سهام آمازون را  فروخته است.این فروش یک هفته پس از اعلام نتایج آمازون در سه ماهه اول انجام شد و انتظارات وال استریت را تغییر  داد.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که بزوس روز سه شنبه تقریبا ۶۸۴ میلیون دلار سهام آمازون فروخته است. این بدان معناست که وی طی دو روز گذشته حدود ۱.۹۵ میلیارد دلار سهام آمازون فروخته است.

بزوس در سال‌های اخیر فروش سهام خود را تسریع کرده است و پیش از این در فوریه گذشته نزدیک به ۴.۱ میلیارد دلار سهام واگذار کرده بود. بزوس در نوامبر گذشته نیز بیش از ۳ میلیارد دلار سهام آمازون فروخت.

بنیانگذار آمازون پیش از این گفته بود که برای تأمین بودجه شرکت اکتشافات فضایی خود، Blue Origin، هر ساله حدود ۱ میلیارد دلار سهام آمازون می‌فروشد که همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و روز چهارشنبه اعلام کرد که اولین خدمه فضانورد خود را در تابستان امسال به فضا می‌فرستد. بزوس همچنین سرمایه اضافی را برای صندوق سازمانی اختصاص داد که  در سپتامبر ۲۰۱۸ برای ارائه آموزش در جوامع کم درآمد و مبارزه با بی خانمانی راه اندازی کرد. در ماه نوامبر گذشته، صندوق ۹۸.۵ میلیون دلار کمک مالی به ۳۲ گروه اعطا کرد.

انتظار می‌رود این ابتکارات به محض کناره گیری بزوس از مقام مدیرعاملی در سه ماهه سوم بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه