ارسال به دیگران پرینت

انتقاد دسته جمعی مداحان به ظریف

شرق در گزارشی به حملات اخیر مداحان علیه محمدجواد ظریف وزیر خاجه اشاره کرده است.

بعد از مداحی محمود کریمی علیه ظریف یک مداح زنجانی هم علیه وزیر خارجه نوحه‌خوانی کرده است. مهدی رسولی مداح اهل بیت (ع) در مراسم عزاداری هیئت ثارالله زنجان در قالب نوحه‌ای با عنوان «مرد میدان» گفته است: قسم به خون پاک‌ مرد میدان به سر رسیده عصر سازشگران رسیده وقتِ نبرد آخر الله‌ اکبر، الله‌ اکبر.

حبیب عبداللهی مداح دیگر هم گفته که اوج بی‌معرفتی است اگر فراموش کنیم همه ما مدیون شهدای مدافع حرم و حاج قاسم سلیمانی هستیم. محمود کریمی در نوحه‌ای ظریف را به ابوموسی اشعری تشبیه کرده بود.

این در حالی است که علی آهنگران در کلاب‌هاوس با واسطه گفت که کریمی درباره این شعر و کنایه‌هایش به ظریف گفته است: «هیچ کنایه و توهینی به ظریف در این شعر نیست و فقط یک روایت تاریخی است»؛ اما سایت اصولگرای جهان‌نیوز توییت یک کاربر ارزشی را با هشتگ «صوت ظریف» منتشر کرده که در آن از محمود کریمی بابت ریختن آب در لانه مورچه‌ها تشکر کرده بود.

با این حال «فاضل‌میبدی»، عضو مجمع محققین حوزه علمیه قم، درباره شعرخوانی محمود کریمی در شب قدر و توهین به وزیر امور خارجه ‌به برنا گفت: یکی از علل دین‌گریزی در جامعه این است که دین تبدیل به یک ابزار شده تا افراد مقاصد گروهی و جناحی خود را دنبال کنند، این مسئله مهمی است که به آن توجهی نمی‌شود. برخی از مداحان برای دنبال‌کردن اهداف و مقاصد سیاسی و اقتصادی خود مقدسات دین را ابزاری برای مبارزه‌ با کسی که در اردوگاه حزبی آنها نیست، قرار می‌دهند. 

او ادامه داد: به‌تازگی دیدم یکی از مداحان  وزیر امور خارجه را مورد حمله قرار داده است، همه می‌دانند که تأثیر و خدمت ظریف چندین برابر بیشتر از چنین افرادی است، وزن ظریف کجا و این افراد کجا؟ بسیار باعث تأسف است که یک فرد برای فریب مردم به یک انسان بزرگ و خدمتگزار حمله می‌کند. اینکه نشر مصاحبه ظریف به مذاق برخی خوش نیاید را حق می‌دهم؛ اما حمله به ظریف با اشعار مذهبی و در لیالی قدر گناه کبیره است. تعجب می‌کنم از مسئولان که هیچ برخوردی با این افراد نمی‌کنند. جوان مذهبی که به این اشعار گوش می‌دهد، چه توقعی از او می‌رود که دیندار باشد؟! میبدی بیان کرد: اگر از لحاظ تفکر سیاسی مخالفتی دارند، بروند مقاله بنویسند و فرد و مسئول مربوطه را نقد کنند؛ اما سرودن اشعار و جمع‌کردن مردم، توهین به مقدسات است. افرادی که چنین شعرخوانی‌هایی می‌کنند یا اشعار این‌چنین را می‌سرایند، هدایت‌شده هستند. متأسفانه عده‌ای از مردم هم به دنبال این افراد هستند. جرم این فرد صد برابر فردی است که می‌خواهد با بی‌حجابی خودنمایی کند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • عبدالهی ارسالی در

  به فرمایش معصوم تعدادی ازاین آقایان به اصطلاح مداح اهل بیت همانهایی هستند که دینشان را وسیله کسبشان قرارداده واز این راه کاسبی میکنندوبرایشان فرقی ندارد که چه شخصی را وسیله کنند.اگرکسب و کارشان کسادشودبه مقدسات هم حمله میکنند.اگرراست میگویندتنهایک شب را.تنهایک شب ازپول نگیرندومداحی کنند.

 • م م ارسالی در

  من میخوام بدونم به مداحان بیسواد که فقط کارشون گریوندن مردم هستش چه ربطی داره .یه مداح در برابر وزیری مثل ظریف همانند ارزش گذاری بین علف هرزه با جواهر سلطنتی دیگه خودتون قضاوت کنین ...وقتی یه مداح به خودش اجازه میده هفت تیر کشی کنه کسی هم جلودارش نیست در صورتی که اگه یه فرد عادی بود حکمش اعدام بود .اصلا واقعا نمیدونم چی بگم .قضادت با شما

  • ناشناس ارسالی در

   موافقم با شمایار گرامی دیگه ضد ارزش ها جای ارزش ها را گرفته باید زار زار بگرییم

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه