ارسال به دیگران پرینت

حمله مجدد به ظریف | اظهارات دشمن شادکن ظریف

کیهان در تیتر نخست خود با عنوان«کارنامه دیپلماسی ظریف انفعالی یا کارشناسی؟!» به انتقاد از محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران پرداخت.

در مجموع در دوران ریاست ظریف بر وزارت خارجه، بی‌اعتنایی دستگاه دیپلماسی به سه اصل «عزت، حکمت و مصلحت» و بی‌توجهی وزارت خارجه به نقدهای دقیق و کارشناسی منتقدان و صاحب نظران، شکست‌های پی‌در‌پی و تأسف‌برانگیزی را کارنامه سیاست خارجی دولت روحانی رقم زد.

ظریف- شهریور ۹۷- در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان و در پاسخ به این سؤال خبرنگار که «اگر شما احساس می‌کردید آمریکا به تحریم‌ها اعتیاد دارد، چرا توافق را ادامه دادید؟» گفت: «این شاید یک اشتباه بوده است اما مشکل اینجا بود که احساس ما این بود ایالات متحده یاد گرفته که دست‌کم در مورد ایران، تحریم‌ها علی‌رغم ایجاد مشقت‌های اقتصادی، نتایج سیاسی مدنظر آنها را به بار نمی‌آورند و من فکر می‌کردم که آمریکایی‌ها این درس را یاد گرفته‌اند. متأسفانه، اشتباه می‌کردم».

عملکرد بسیار ضعیف دولت در دیپلماسی منطقه‌ای، فشل بودن دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی انفعالی در مواجهه با آمریکا و اروپا، بی‌توجهی به مقوله بسیار مهم «نگاه به شرق» و. ..تنها بخشی از کارنامه ضعیف و غیرقابل دفاع ظریف در وزارت امور خارجه است.

رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر، اظهارات ظریف در فایل صوتی را «دشمن شادکن»، «مایه تأسف و تأثر»، «تکرار حرف‌های آمریکایی‌ها»، «خطای بزرگ» و «اظهاراتی که نباید از یک مسئول جمهوری اسلامی شنیده می‌شد»، توصیف کردند.

 با این‌حال رسانه‌های زنجیره‌ای با سانسور و تقطیع و تحریف بیانات رهبر معظم انقلاب، تقلا کردند تا اصل ماجرا را به حاشیه برده و صورت مسئله را پاک کنند.

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ساده دل ارسالی در

    کیهان وسردبیرش تابع حزب باد وپولها ووعده های انچنانی از سوی بعضیهاهستند ونمیدانند که از طرف مردم واقعی واگاه حمایتی ندارند ولی برای یک عده نااگاه و شکمباره به سیاق خودشان طفیلی بیش نیستند

  • ناشناس ارسالی در

    سردار سلیمانی امیر کبیر دوم ایران شد

  • ناشناس ارسالی در

    بدترین صحنه در دیپلماسی ظرف زانو زدن در مقابل صندلی امیر کویت در سازمان ملل بود این کار غرور و عزت ایرانی را لگد مال کرد من جای روحانی بودم اورا از راه دور عزل می کرد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه