ارسال به دیگران پرینت

چه کسانی اجازه دارند در بالکن کاخ باکینگهام کنار ملکه بایستند؟

دیگر چیزی تا برگزاری مراسم رژه رنگ ها در انگلیس باقی نمانده و خاندان سلطنتی این کشور به زودی در بالکن کاخ باکینگهام حضور پیدا می کنند تا یکی از معدود رویدادهایی رقم خورد که در آن اعضای خاندان سلطنتی در کنار یکدیگر در ملأعام حضور پیدا می کنند.

این مراسم سالانه که در روز تولد ملکه برگزار می شود یکی از معدود موقعیت هایی است که در آن خاندان سلطنتی انگلیس در بالکن کاخ باکینگهام به دور هم جمع می شوند تا هم پرواز نمایشی هواپیماها را تماشا و هم از این فرصت برای گرفتن عکس های دسته جمعی استفاده کنند.

قدمت این سنت قدیمی به دوران سلطنت ملکه ویکتوریا بازمی گردد، زمانی که ملکه به بالکن کاخ قدم می گذاشت تا از آنجا به رعایای وفادارش که در آن پایین جمع شده بودند، سلام دهد.

اما در پس حضور اعضای خاندان سلطنتی در بالکن کاخ باکینگهام قوانینی وجود دارد که کمتر کسی به آن ها آشنا است.

هیچ فهرست رسمی ای وجود ندارد که در آن تعیین شده باشد چه کسانی می تواند در بالکن کاخ حضور پیدا کنند اما این رویداد با قواعدی همراه است که نزدیکان ملکه باید از آن ها پیروی کنند.

چه کسانی می توانند در بالکن کاخ حضور پیدا کنند؟

گرچه ما دوست داریم فکر کنیم پای فهرست ویژه ای درمیان است و مأموری هم برای کنترل افرادی که قصد ورود به بالکن را دارند در آنجا گماشته شده، اما حقیقت آن است که هیچ فهرست ثابتی وجود ندارد چون بسته به هر موقعیت، فهرست حاضرین در بالکن کاخ تغییر می کند.

با این حال، فرمانروا و همسرش همیشه نفرات ثابت این فهرست هستند.

نفرات اول و دوم صف جانشینی تاج و تخت هم به همراه همسرشان حضور دارند. البته به شرط اینکه ازدواج کرده باشند. اگر مجرد باشند اجازه ی حضور در بالکن کاخ را ندارند.

در بالکن کاخ چه کسی کجا می ایستد؟

جای ستاره ی نمایش در مرکز صحنه است. مرکز بالکن همیشه متعلق به ملکه است مگر اینکه عروسی سلطنتی ای برگزار شده باشد که دراینصورت عروس و داماد در آنجا می ایستند.

اقوام ملکه که در کنارش حضور دارند هم تقریباً همیشه به این ترتیب می ایستند: نفرات اول و دوم صف جانشینی تاج و تخت یعنی چارلز و ویلیام به همراه همسر و فرزندان شان.

منبع: روزیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه