ارسال به دیگران پرینت

قوانین استفاده از کودکان بازیگر در فیلم‌ها

استفاده از کودکان و چهره شدن آن‌ها در سینما تلویزیون هم می‌‎تواند آینده کودک را بسیار درخشان سازد و هم می‌تواند باعث افسردگی و مشکلات بزرگ برای او شود.

مدیریت درست کودکان بازیگر باید از طرف همه من جمله عوامل ساخت تا خانواده وی را در بر بگیرد. در این مطلب ۱۰ مورد از قوانین و حقایق کار با بازیگران خردسال را خواهیم دید. با ما همراه باشید.

۱- برای آن‌ها محدودیت‌های سنی وجود دارد

در ایالات متحده آمریکا محدودیت‌های سنی در ایالت‌های مختلف، متفاوت است. حتی ایالت‌هایی نیز هستند که هیچ محدودیت سنی‌ای ندارند. با این حال یکی از قوانین فیلمبرداری فیلم در کالیفرنیا این است که کودک حداقل باید ۱۵ روزه باشد.

۲- کودکان فقط می‌توانند مدت زمان خاصی را کار کنند

در کالیفرنیا کودکانی که زیر ۶ ماه سن دارند موظف‌اند تا ۲ ساعت در روز را در کنار مجموعه باشند و ۲۰ دقیقه کار کنند. کودکان از ۶ ماه تا ۲ سال نیز می‌توانند ۴ ساعت در کنار مجموعه بوده و ۲ ساعت در روز را کار کنند. به همین دلیل است که کارگردانان آمریکایی سعی می‌کنند از دو قلوها برای انجام کار خود استفاده کنند چرا که این کار هم به بالا بردن تعداد ساعات کمک کرده و هم اگر یک کودک حال و روز چندان مناسبی نداشت، از دیگری بتوان استفاده کرد.

۳- آن‌ها فقط بازیگری انجام نمی‌دهند

اگر یک کودک ۸ ساله بوده و می‌تواند ۴ ساعت در روز کار کند، به این معنی نیست که کل ۴ ساعت را به بازیگری می‌پردازد. پوشیدن لباس، گریم و پیمایش مسیر استودیو تا محل فیلمبرداری نیز جز زمان کار محسوب می‌شود.

۴- بازیگران خردسال زمان مشخصی از روز را باید به کارهای مدرسه اختصاص دهند

قوانین بازیگران کودک به آن‌ها گوشزد می‌کند که باید زمان خود را به ۳ بخش تقسیم کنند. بخش اول زمان کارشان است. بخش دوم اوقات فراغت و بخش سوم نیز بخش مدرسه است. حتی برای بازیگران نیز تحصیلات مسئله واجبی است.

۵- بیدار کردن بچه‌ها از خواب غیراخلاقی محسوب می‌شود

نوزادها فقط حق دارند ۲۰ دقیقه کار کنند. با این حال اگر یک کودک بر روی صحنه خوابش ببرد کسی حق بیدار کردن او را ندارد. به همین دلیل در هنگام استخدام، کودک را از نظر بیدار ماندن و گریه نکردن آزمایش می‌کنند تا بهترین گزینه را برای کار انتخاب کنند.

۶- کودک را هرگز نباید تنها گذاشت

منبع: روزیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه