ارسال به دیگران پرینت

نیروهای آلمان از افغانستان اخراج می‌شوند

وزارت دفاع آلمان اعلام کرد: همزمان با اقدام آمریکا و ناتو برای پایان دادن به ماموریت‌های خود در افغانستان پس از حدود دو دهه، ارتش آلمان نیز روز جمعه به آموزش نظامی نیروهای محلی در افغانستان پایان خواهد داد و بر خروج از این کشور متمرکز خواهد شد.

این در حالی است که حضور در افغانستان، پس از جنگ جهانی دوم، مرگبارترین ماموریت نظامی آلمان بوده است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و متحدان غربی اواسط ماه آوریل اعلام کردند حدود ۱۰ هزار نیروی خود را که در افغانستان حاضر هستند، تا یازدهم سپتامبر از این کشور خارج خواهند کرد.

آلمان با ۱ هزار و ۱۰۰ نیرو، در رتبه دوم کشورهایی قرار دارد که بیشترین نیروها را در افغانستان دارند. طی دو دهه گذشته، آلمان بیش از ۱۰۰ هزار سرباز به افغانستان اعزام کرد که بسیاری از آن‌ها در بیش از دو مقطع، در افغانستان فعالیت کردند.

با پایان عملیات، آلمان باید به خارج کردن حدود ۸۰۰ کانتینر از تجهیزات خود مانند خودروهای زرهی، بالگرد، سلاح و مهمات مبادرت کند.

در مدت زمان حضور آلمان در افغانستان ، ۵۹ نیروی آلمان در افغانستان کشته شدند که ۳۵ نفر از آن‌ها در نبردها یا حملات ستیزه جویان کشته شدند و از این نظر حضور در افغانستان، پس از جنگ جهانی دوم، مرگبارترین ماموریت نظامی آلمان بوده است.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه