خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کلاهبرداری در تهران | استرداد ۸ میلیاردی اموال مال باختگان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف ۵۳ پرونده کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب مال باختگان خبر داد و گفت: در این پرونده ها بیش از ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به مال باختگان مسترد شد.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" بیان داشت: در هفته گذشته ۵۳ تن از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند، بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، عنوان کرد: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این موارد برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی ( فیشینگ ) انجام شده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ابراز داشت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی، ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب ۵۳ مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به آنان مسترد کنند.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه تعدادی از متهمان پرونده ها شناسایی و دستگیر شده اند، تصریح کرد: شناسایی و دستگیری دیگر عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه