خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

روسیه: بروکسل در حال تخریب روابط اتحادیه اروپا و مسکو می‌باشد

وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات نماینده اتحادیه اروپا در مسکو، گفت اقدامات بروکسل باعث شده که روابط دو جانبه به نازل‌ترین سطح خود از زمان جنگ سرد برسد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) به اظهارات «مارکوس اِدِرِر» سفیر اتحادیه اروپا در مسکو واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، زاخارووا طی پستی در صفحه فیسبوک خود تاکید کرد این بروکسل است که در حال تخریب روابط اتحادیه اروپا و مسکو می‌باشد.

ادرر روز گذشته با ادعای اینکه روابط اتحادیه اروپا با روسیه هر روز در حال افت کردن است، گفته بود: «ما باید به وضعیت کنونی روابط اروپا-روسیه توجه کنیم. در اصل، ما در نازل‌ترین سطح روابط از زمان پایان جنگ سرد قرار داریم».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با درست برشمردن اظهارات سفیر اتحادیه اروپا درباره  پایین بودن سطح روابط بروکسل و مسکو، نوشت: «البته او یک نکته مهم و اساسی را جا انداخت، اینکه [این وضعیت] به لطف اقدامات بروکسل پیش آمده است».

 «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه با انتقاد از تلاش‌های انگلیس جهت تخریب روابط مسکو با اتحادیه اروپا، گفته بود: «آنها تلاش می‌کنند تا نفوذ خود بر مواضع اعضای اتحادیه اروپا در رابطه با مسکو را افزایش دهند»

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه