خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

قفل قیمت سکه شکسته می شود؟ | پیش بینی قیمت سکه در بازار

قفل قیمت سکه شکسته می شود؟ پیش بینی قیمت سکه در بازار را می توانید در این مطلب ببینید. وضعیت سکه به گونه ای شده است که بسیاری در حال فروختن سکه خود هستند.

قیمت سکه امروز بدون حمایت قیمت طلا در بازار ایران کار خود را آغاز خواهد کرد. همین بی حمایتی موجب شده برخی تصور کنند مرز حمایت سکه امروز فرو می ریزد.

قیمت سکه در هفته گذشته یک بار به یک قدمی شکست مرز ۱۰ میلیون تومانی رسید. با این حال، توانست مرز یاد شده را حفظ کند و حتی به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی  بشتابد.

ارزش ذاتی قیمت سکه بعدازظهر پنج شنبه در محدوده ۱۰ میلیونی قرار گرفته و حباب سکه به نزدیک یک درصد رسیده بود. چنین سطح ازحبابی برای خریداران دور از جذابیت نیست. این در حالی است که در بازار سکه های کوچک، هم چنان حباب ها قابل توجه است، در نتیجه خرید ریسک بیشتری دارد.  حباب نیم سکه بالای ۱۰ درصد است و ربع سکه نیز ۴۰ درصد بالای ارزش ذاتی خود معامله می شود. البته حباب سکه های کوچک کاهش معناداری را تجربه کرده اند ولی هم چنان ظرفیت افت بیشتری را دارند.

فلز گران بهای داخلی امروز آزمون سخت دیگری دارد. بهای اونس طلا در معاملات جهانی بعدازظهر جمعه به یکباره ۲۰ دلار نزول کرد و به کانال هزار و۷۷۰ دلاری برگشت و فروشندگان نیز در معاملات پشت خطی سکه قدرت بیشتری از خود نشان دادند. افزایش قیمت طلا در هفته گذشته یکی از عواملی بود که از  مرز ۱۰ میلیونی قیمت سکه حمایت کرد. سکه روز شنبه چنین حمایتی ندارد. در کنار این نزول به زیر محدوده ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی در معاملات پشت خطی نشان می دهد که تمایل به فروش سکه بالاتر رفته است. به این دلیل نیز فلز گران بهای  داخلی در روز اول هفته کار دشواری پیش رو دارد.

در این روز تنها افزایش قیمت دلار می تواند به کار سکه بازان بیاید. در صورتی که قیمت دلار صعودی نشود، فلز گران بهای داخلی به راحتی یک رقم از ارقام خود را از دست خواهد داد و به کانال ۹ میلیون تومانی خواهد رفت. در صورتی  که دلار به سوی محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی حرکت کند، سکه حتی می تواند به سوی حمایت ۱۱ ماهه ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت کند.

سکه حباب

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه