ارسال به دیگران پرینت

امضای یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و پاکستان

یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای ایجاد بازارچه های مرزی در طول مرز دو کشور عصر امروز (چهارشنبه) توسط محمدجواد ظریف و شاه محمود قریشی وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در تهران امضا شد. گفتنی است با امضای این یادداشت تفاهم و با هدف ارتقای روابط اقتصادی دو کشور و رفاه مرزنشینان، طرفین توافق کردند بازارچه های مرزی مشترک را در طول مرز مشترک دو کشور ایجاد کنند.

یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و پاکستان برای ایجاد بازارچه های مرزی در طول مرز دو کشورتوسط وزرای خارجه ایران و پاکستان امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای ایجاد بازارچه های مرزی در طول مرز دو کشور عصر امروز (چهارشنبه) توسط محمدجواد ظریف و شاه محمود قریشی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در تهران امضا شد.

گفتنی است با امضای این یادداشت تفاهم و با هدف ارتقای روابط اقتصادی دو کشور و رفاه مرزنشینان، طرفین توافق کردند بازارچه های مرزی مشترک را در طول مرز مشترک دو کشور ایجاد کنند.

بر این اساس، در مرحله اول سه بازارچه در نقاط مرزی کوهک-چدگی، ریمدان-گبد و پیشین-مند افتتاح می شود و بازارچه های مرزی مشترک در سه نقطه مرزی دیگر نیز بعدا ایجاد خواهد شد.

این بازارچه ها بر اساس توافقات به عمل آمده بین طرفین و طبق روش های تعیین شده توسط دو کشور اداره خواهد شد.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان دیروز عصر به منظور انجام سفری سه روزه و دیدار با مقامات ایرانی وارد تهران شد. وی امروز با حسن روحانی رئیس جمهور دیدار کرد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه