ارسال به دیگران پرینت

خوشحالی هزاران سیاهپوست پس از محاکمه قاتل جورج فلوید (تصاویر)

مقصر شناخته شدن افسر پلیس آمریکایی در مرگ جورج فلوید باعث خوشحالی هزاران سیاهپوست در مینیاپولیس شد.

هیات منصفه دادگاه درک شووین افسر پلیس قاتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی را در هر سه ردیف اتهام، مجرم شناخت.

 دادگاه مینیاپولیس آمریکا درک شووین  را در سه مورد اتهامی گناهکار اعلام کرد. این موضوع با شادی مردم حاضر در برابر دادگاه و نقاط مختلف آمریکا روبرو شد.

همزمان با اعلام رأی هیئت منصفه دادگاه بررسی پرونده قتل جورج فلوید و مجرم شناخته شدن درک شووین افسر پلیس متهم در این پرونده در همه موارد اتهامی، ده‌ها شهروند آمریکایی غالبا آفریقایی تبار در مقابل دادگاه شهر مینیاپولیس تجمع کردند و علیه نژاد پرستی شعار سر دادند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز پس از محکومیت قاتل جورج فلوید در سخنانی این اقدام را در راستای اجرای عدالت نژادی در آمریکا دانست و افزود: نژادپرستی ساختاری همان طور که کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا به آن اشاره کرد، روح آمریکا را آلوده کرده است.

وی گفت: قتل جورج فلوید در روز روشن بود و این موضوعی بود که جهان آن را تماشا کرد.

درک شووین در ماه مه سال ۲۰۲۰ به اتهام قتل جورج فلوید یک آمریکایی آفریقایی تبار، دستگیر شد. مرگ جورج فلوید سبب به راه افتادن موجی از اعتراض‌ها و راهپیمایی‌های سراسری در آمریکا علیه رفتار نژادپرستانه نهادینه شده در میان نیرو‌های پلیس سفیدپوست آمریکا شد.

 

 
 
 
 
 
 

 

منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • کیان ارسالی در

  یک قدم به جلو

  پیروزی مردم امریکا حرکت شوکه کننده تغییر رفتار شکست دولت امریکا واقعا امید وار کننده بود.

  اما هنوز برای قضاوت زود است


  با‌ یک گل بهار نمی شود اما واقعا این مجرم یکی از منفور ترین چهره ها و صحنه ای را خلق کرده بود یکی از زشت ترین صحنه ها بود.
  ضربه و تبعاتی که به امریکا وارد کرد از چندین حمله نظامی وسایبری تاثیر گذار تر بود.
  البته که نظم جهانی رشد مقاومت ها و آگاهی و خیزش اقلیت ها ،رصد مداوم تمام نقاط دنیا به کمک تکنولوژی و ... باعث قانونمند شدن و پذیرفتن تبعات بی عدالتی و برای این کشور پر حادثه شده.

  دوران بزن درو تمام شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه