ارسال به دیگران پرینت

رکوردزنی شاخص کل بورس در روند نزولی| وضعیت بورس قرمز است

رکوردزنی شاخص کل بورس در روند نزولی همچنان ادامه دارد. وضعیت بورس قرمز است. معلوم نیست بورس کی لباس قرمز را از تنش در می آورد!

برپایه معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۵۲۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۱۲ واحد کاهش به ۴۳۰ هزار و ۷۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۴۹ واحد افت به ۲۷۹ هزار و ۹۶۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۷۴۵ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ هزار و ۳۳۶  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۳۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۵۱ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۴۹ واحد، سیمان داراب (ساراب) با ۳۳ واحد و پتروشیمی فناوران (شفن) با ۱۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک‌هزار و ۷۲۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۲۵۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک‌هزار و ۲۰۲ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۱۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۶۴۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۲۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۰۷ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۴۵۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۳۰ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۳۳۶ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۳۰۷ واحد و سایپا (خساپا) با ۲۹۳ واحد، تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۲ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بانک ملت (وبملت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، بانک تجارت (وتجارت)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ایران خودرو (خودرو) و گروه دارویی برکت (برکت) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۵۶ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۷۲۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۱۱۷ هزار برگه سهم به ارزش ۵۴ هزار و ۱۴۵  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز تنها نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشت.

 در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن)، پتروشیمی مارون (مارون) و توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه