ارسال به دیگران پرینت

حسین شریعتمداری:

اسرائیل به نطنز حمله کرد تا ایران در وین مذاکره کند

حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:برخلاف برخی از گمانه‌ها که هدف از خرابکاری اخیر در تاسیسات نطنز را، اخلال در مذاکرات وین می‌دانند، شواهد بسیاری حاکی از آن است که این خرابکاری با هدف ادامه روال کنونی مذاکرات در وین صورت گرفته است و نه اخلال و یا مخالفت با آن!

 اخبار و گزارش‌هایی که از مذاکرات وین می‌رسد، این تردید جدی را پدید آورده است که مذاکره‌کنندگان کشورمان اصرار چندانی به رعایت خطوط قرمز نظام ندارند و مفهوم«لغو کامل همه تحریم‌ها» که نظر رسماً اعلام شده نظام است را به میل خود و در جهتی که با مفهوم و مقصود اصلی آن فاصله فراوانی دارد تفسیر می‌کنند! توضیح آنکه، در دستورالعمل رهبر معظم انقلاب و مصوبه مجلس که برگرفته از نظر حضرت ایشان است، روی لغو کامل همه تحریم‌ها، اعم از تحریم‌های هسته‌ای و تحریم‌هایی که به بهانه‌های مضحکِ نقض حقوق بشر! و یا حمایت از تروریسم وضع شده تاکید دارند ولی آقایان ظریف و عراقچی از لغو تحریم‌هایی که در دوران ترامپ وضع شده است سخن می‌گویند که همسو با نظر مقامات آمریکایی است و نتیجه آن ادامه تحریم‌ها خواهد بود!

درباره خرابکاری اخیر رژیم صهیونیستی در تاسیسات نطنز گفتنی است که؛ بعد از تاکید ایران بر لغو همه تحریم‌ها که موضوع مصوبه مجلس شورای اسلامی است و حضرت آقا نیز آن را قاطع و غیرقابل تغییر معرفی کرده بودند، آمریکا و اروپا و اسرائیل خود را در مقابل دو گزینه می‌دیدند که هر دو شکست سنگینی برای آنان در پی داشت چرا که اگر تحریم‌ها لغو می‌شد، یکی از اصلی‌ترین اهرم‌های خود علیه کشورمان را از دست داده بودند و اگر تحریم‌ها را لغو نمی‌کردند، باید مطابق وعده‌ای که داده بودند به گزینه بعدی (SECOND PLAN‎) که اقدام نظامی بود، روی می‌آوردند که توان و موقعیت آن را نداشته و ندارند. در این حالت اگر رژیم صهیونیستی -بخوانید مجموعه آمریکا و اروپا و اسرائیل- دست به عملیات تخریبی می‌زد نشانه آن بود که روند امور را به نفع خود نمی‌داند و از این روی به اقدام تروریستی روی آورده است. این اقدام در آن حالت نشانه آن بود که ایران مسیر خود را دقیق انتخاب کرده و دشمن را به بن‌بست کشانده است و بدیهی است که ادامه آن را به سود خود ارزیابی می‌کرد. اما اکنون که نشانه‌هایی از نادیده گرفتن خطوط قرمز جمهوری اسلامی از سوی تیم مذاکره‌کننده دیده می‌شود، حریف احساس می‌کند که ورق به نفع او در حال رقم‌خوردن است، بنابراین برای تشویق ایران به ادامه این مسیر انحرافی باید دست به اقدامی بزند که انگار از روال کنونی مذاکرات ناراضی است! و این توهم را به طرف مقابل، یعنی جمهوری اسلامی ایران القاء کند که ادامه کنونی مذاکرات را به نفع خود نمی‌داند! عملیات تروریستی و تخریبی رژیم صهیونیستی در نطنز با این انگیزه صورت گرفته است. وقتی آقایان ظریف و عراقچی به جای تاکید بر لغو همه تحریم‌ها، از لغو تحریم‌های دوران ترامپ که خواسته اعلام شده آمریکاست، سخن می‌گویند، چگونه می‌توان تصور کرد که حرکت روی این ریل به زیان رژیم صهیونیستی است؟! مگر خواست آمریکا و اروپا با آنچه اسرائیل در پی آن است تفاوتی دارد؟!

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • بازنشسته ارسالی در

    به عنوان یه ادم مذهبی حالم از قیافه تو و امثال تو و این تحلیل های من در اوردیتون بهم می خوره . البته برای شما کاسبان تحریم بد بختی مردم مهم نیست اللهم عجل لولیک

  • ناشناس ارسالی در

    این افکار احمقانه این آقا است رژیم منحوس و کثیف صهیونیست و ایادی آن مخالفان سرسخت مذاکره و برجام هستند و تمام تلاش های خود را در این راه انجام خواهند داد .

  • ناشناس ارسالی در

    لطفا، ازمايش اتمي رو انجام دهيد ،چون تمام اين تحريم ها بخاطر اينكه ما به سلاح هسته اي نرسيم ، متاسفانه ما خودمان فرمان خداوند رو بر خود حرام كرديم وعدو لهم ....من قوه تا ميتوانيدقدرت توليد كنيد ، ميگن در دين ما سلاح كشتار جمعي جائ ندارد ، تعجب ميكنم. خداوند قوم نوح ، قوم لوط ، قوم صالح را بخاطر ذبح شتر كشتار جمعي كرد ، وقتي خداوند اينكار را انجام داده پس آموزه هاي قرآني ما اينست بايد داشته باشيم تا مورد تعرض قرار نگيريم ، علت نافرماني ان اقوام شك به دست قدرت و توانايي خداوند بود

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه