ارسال به دیگران پرینت

وزیر خارجه پاکستان به زودی به ایران سفر می‌کند

«شاه محمود قریشی» که اوایل فروردین در حاشیه کنفرانس قلب آسیا در تاجیکستان با ظریف دیدار کرده بود، گفت که به زودی سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت. وزیر خارجه پاکستان افزود: یک همگرایی و هماهنگی میان کشورهای منطقه از جمله همسایگان افغانستان شامل ایران، چین، پاکستان و تاجیکستان برای برداشتن گام‌های مشترک در جهت کمک به حل مسئله افغانستان ایجاد شده است.

وزیر امور خارجه پاکستان که اوایل فروردین در حاشیه کنفرانس قلب آسیا در تاجیکستان با ظریف دیدار کرده بود، گفت که به زودی سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

به گزارش منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز شنبه طی گفت‌وگو با رسانه‌های این کشور در شهر "مولتان" واقع در ایالت پنجاب افزود: پاکستان حامی رویکرد منطقه‌ای برای صلح و ثبات است و نقش تمامی بازیگران و سهام داران در صلح منطقه ای را مهم می‌داند.

وی به دیپلماسی اسلام‌آباد برای کمک به پیشبرد روند صلح افغانستان، حضور در کنفرانس بین المللی قلب آسیا در شهر دوشنبه، میزبانی از وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در اسلام‌آباد ‌و بحث مفصل برای مشارکت در کمک به حل بحران افغانستان نیز اشاره کرد.

قریشی که ۱۰ فروردین امسال در حاشیه نشست قلب آسیا در تاجیکستان با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه رایزنی کرد، گفت: به زودی به ایران سفر می‌کند.

وزیر خارجه پاکستان افزود: یک همگرایی و هماهنگی میان کشورهای منطقه از جمله همسایگان افغانستان شامل ایران، چین، پاکستان و تاجیکستان برای برداشتن گام‌های مشترک در جهت کمک به حل مسئله افغانستان ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: پاکستان درصدد ایجاد بلوک جدید در منطقه نیست بلکه حامی رفاه، توسعه و همگرایی به ویژه گسترش ارتباطات منطقه‌ای است.

۱۰ فروردین امسال وزیر امور خارجه پاکستان طی دیدار با همتای ایرانی خود در تاجیکستان با وی درباره تحولات منطقه، افغانستان، روابط دوجانبه به ویژه گسترش همکاری‌های تجاری گفت‌وگو کرد.

قریشی از دریافت دعوت سفر به ایران توسط ظریف قدردانی کرد و افزود: رایزنی‌های تهران و اسلام‌آباد برای توسعه همکاری‌های و صلح و ثبات منطقه‌ای ادامه خواهد داشت.

قریشی ۲۱ دیماه ۱۳۹۸ سفر رسمی به ایران داشت. وی که مشهد مقدس را اولین مقصد سفرش انتخاب کرده بود پس از زیارت بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) به تهران رفت و سپس دیدارهای مهمی با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان انجام داد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه