ارسال به دیگران پرینت

غرق شدن برزیل در فاجعه کرونا

بیمارستان ها و گورستان های برزیل به وضعیت اشباع رسیده است.. آمار مرگ های روزانه دیروز در رکوردی جدید به 4195 نفر رسید.

کشور برزیل با ثبت مرگ روزانه 4195 نفر بر اثر ابتلا به کرونا به رکورد جدیدی رسید.

شیوع ویروس کرونا در برزیل که از وضعیت قرمز هم عبور کرده و به وضعیت سیاه و فاجعه آمیز رسیده نظام بهداشت و درمانی این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

جهش های ویروس در برزیل با افزایش سرایت پذیری و مرگ و میر مبتلایان به کرونا همراه شده و کارشناسان نظام بهداشت و درمان برزیل از وجود نزدیک به 100 نوع ویروس جهش یافته در برزیل سخن می گویند که برخی از آنها از جمله نوع آمازونی آن قدرت سرایت بسیار بالایی دارد.

گورستانی در برزیل/ رویترز

با این حال "ژائیر بولسونارو" رییس جمهوری راستگرای این کشور که به "ترامپ برزیل" شهرت دارد، همچنان مخالف اعمال محدودیت ها در کشورش است و معتقد است ضرر اقتصادی و اجتماعی قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها بسیار بیشتر از مرگ و میرهای چند هزار نفری روزانه شهروندانش است.

بر اساس آمار رسمی در کشور 212 میلیون نفری برزیل تا کنون بیش از 330 هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و برزیل پس از ایالات متحده آمریکا به جایگاه دومین کشور با مرگ و میر بالای کرونا دست یافته است.

بولسونارو اما مخالف اعمال محدودیت ها و قرنطینه است و طی 13 ماه گذشته با برکناری 2 وزیر بهداشت که خواستار اعمال سیاست های محدود کننده بودند؛ نشان داده که در عادی انگاری وضعیت و عدم تعطیل کردن اضطراری کشورعزم جدی دارد.

او سه شنبه این هفته با وجود رسیدن آمار مرگ های روزانه به بالای 4 هزار نفر بار دیگر در سخنانی مخالفت خود را با تعطیلی و اعلام وضعیت اضطراری در کشورش اعلام کرد.

کارشناسان نظام بهداشت و درمان برزیل از 2 ماه پیش و همزمان با شیوع ویروس جهش یافته نوع برزیلی (P.1) در این کشور به دولت هشدار داده بودند که اگر سیاست های محدود کننده در پیش نگیرد آمار مرگ و میرهای روزانه به بالای 3 هزار نفر در روز خواهد رسید و حالا این آمار حتی رقم 4 هزار نفر را هم رد کرده و کارشناسان می گویند با ادامه این روند مرگ روزانه بیش از 5-6 هزار نفر هم در برزیل دور از انتظار نخواهد بود.

وضعیت برزیل به گونه ای است که بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی است و بالای 90 درصد از ظرفیت بیمارستان های این کشور به بستری کردن بیماران کرونایی اختصاص یافته با این حال با توجه به آمار بالای ابتلاهای جدید در این کشور بسیاری از بیماران به دلیل نبود ظرفیت بستری در بیرون بیمارستان بر اثر عدم رسیدگی پزشکی، فوت می کنند.

همچنین بیمارستان های این کشور با کمبود جدی برخی اقلام از جمله کپسول های اکسیژن مواجه هستند.

در گورستان های برزیل هم انبوه جسدهای کرونایی وضعیت دشوار و بحرانی ایجاد کرده و در بسیاری از گورستان های این کشور به دلیل کمبود جا، با نبش قبرهای قدیمی فوت شدگان کرونایی را در قبرهای قدیمی دفن می کنند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه