خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حمید صفت درباره صدور حکم اعدام خود بیانیه ای صادر کرد

حمید صفت، خواننده رپ که به اتهام قتل عمدی پدر خوانده‌اش به قصاص محکوم شده است در صفحه مجازی خود به حکم اعدامش واکنش نشان داد.

حمید صفت درباره صدور حکم اعدام خود بیانیه ای به شکل زیر صادر کرد :

به دنبال آخرین جلسه دادگاه حمید صفت متاسفانه برخی رسانه‌ها که در این امور به دنبال جذب مخاطب به هر طریقی ولو خارج از دایره اخلاق و انصاف هستند به شایعه سازی و ساختن حواشی می‌پردازند که کار غیر اخلاقی است.

اینک با انتشار این بیانیه؛

خواهشمندیم با متانت خود کمک کنید به هیچ شایعه دامن زده نشود تا مراحل قانونی و قضایی روند معمول خود را طی کند همچنین اعلام می‌داریم که تاکنون هیچ یک از اعضای خانواده وکلا یا سخنگو با هیچ رسانه‌ای در داخل و خارج از کشور مصاحبه و گفتگو نداشته اند و همه آنچه با این عناوین درباره این موضوع مطرح شده است کذب محض است.

هرگونه اظهار نظر درباره این موضوع در صفحه رسمی حمید صفت در اینستاگرام در صورت ضرورت متعاقباً اعلام خواهد شد.

و مجدداً خواهشمندیم به اظهارات غیررسمی و جعلی اعتنا نفرمایید.

حمید صفت قصاص می شود / حکم صادر شد

حمید صفت، خواننده رپ که در روزهای آخر سال ۹۹ به اتهام قتل عمدی پدر خوانده‌اش در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شده بود با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

بیست و چهارم مرداد ماه سال ۹۶ مرد ۶۶ ساله به نام هوشنگ به بیمارستان منتقل شد و سه روز بعد جان سپرد. حمید صفت ،خواننده رپ که پدرخوانده اش را به بیمارستان منتقل کرده بود به اتهام قتل عمدی بازداشت شد اما ادعا کرد در دعوا با ناپدری اش ضربه ای به سر او نزده است.

وی در تشریح جزییات درگیری گفت: آن روز با ناپدری ام درگیر شدم و یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه‌ای به‌صورتش زدم .همان موقع همسایه‌ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه مان آمدند و دعوا تمام شد. من همراه مادرم خانه را ترک کردیم و یک ساعت بعد وقتی به خانه برگشتیم با ناپدری ام روبه رو شدیم که بیهوش بود. ما او را به بیمارستان رساندیم اما او جان سپرد.

کارشناسان پزشکی قانونی در تحقیقات اولیه علت مرگ را خونریزی و آسیب مغزی بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام کردند.

اما رپر معروف منکر قتل عمدی شد و گفت: من ضربه ای به سر هوشنگ نزدم و اصلاً قصد کشتن او را نداشتم. فقط می‌خواستم او را بترسانم که مادرم را مورد ضرب‌وشتم قرار ندهد. احتمال می‌دهم سر هوشنگ حین کشمکش با من به دیوار یا کمد کنار مبل برخورد کرده باشد، چون هوشنگ تقلا می‌کرد که مادرم را کنار بزند و با من درگیر شود.

با اعتراض اولیای دم و متهم به نظریه پزشکی قانونی پرونده چندین بار به کمیسیون‌ پزشکی قانونی فرستاده شد. وقتی کارشناسان اعلام کردند اقدام حمیدصفت درصدی از علت مرگ ناپدری اش است و عامل اصلی مرگ نبوده وی با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای برطرف‌ شدن ابهامات، بازپرس رسیدگی کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران ،دستور تشکیل هیأت ۱۱ نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

هیأت ۱۱نفره پزشکی در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و در جلسه تحقیق از حمید صفت دفاعیات وی را شنیدند.

با تکمیل تحقیقات، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مبنی بر اینکه اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در دونشست و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ و با حضور دو مستشار برگزار شد نماینده دادستان از طرف سه پسرقربانی که ساکن خارج از کشور هستند درخواست قصاص را مطرح کرد.

ماجرای قتل ناپدری حمید صفت رپر معروف

سپس سهیل یکی از فرزندان قربانی در جایگاه ویژه قرار گرفت و گفت

بگیرد.وی گفت :من از حمید به اتهام مباشرت در قتل پدرم و از مادرش به اتهام معاونت در قتل شکایت دارم.

قاضی گفت: مادر حمید از این اتهام تبرئه شده است که سهیل گفت : پدرم ۱۰ سال با حمید و مادرش زندگی می کرد. حمید از بیماری پدرم مطلع بود و به همین خاطر برای او درخواست قصاص دارم.

قاضی گفت :یکی از برادرانت به نام توماس که در خارج از کشور است درخواستی را مطرح نکرده است .او احتمالاً به قوانین حقوقی ایران آگاهی ندارد.آیا حاضرید سهم دیه او را بدهید که سهیل گفت :بله حاضرم دیه را بپردازم تا حمید قصاص شود.

سپس وکیل اولیای دم روبروی قضات ایستاد و به چند نکته اشاره کرد. وی گفت :گفت متهم در جلسات کمیسیون پزشکی قانونی چند پزشک را همراه خود آورده بود که ما به این موضوع اعتراض داریم .متهم مدعی بود هوشنگ سه قرص انعقاد خون مصرف کرده .در صورتی که بیمارستان تایید کرده است او دو قرص استفاده می‌کرده .از طرفی حمید ۱۷بار در پرونده اقرار کرده متهم را کتک زده و این موضوع می‌تواند موجب تسریع در علت خونریزی و علت تشدید بیماری متوفی باشد .متهم شروع کننده دعوا بوده و بنا به بند پ ماده ۲۹۰ متهم به قتل عمد است .او ورزشکار بوده و ضربات متعدد و سنگینی به سر قربانی زده و همین موضوع باعث مرگ وی شده است .

سپس متهم در جایگاه دفاع ایستاد و گفت: قبل از هر چیز طلب عفو و بخشش دارم .من خصوصا از سهیل که در دادگاه حاضر است عذرخواهی می‌کنم.

سپس گفت :من اتهام قتل را قبول ندارم .گفته شده من با دست ضرباتی به هوشنگ زده ام .اما ضرباتی که به او وارد کردم ضربه ای کشنده نبود. من فقط او را هل دادم .وقتی مرا بازداشت کردند و به دادسرا بردند ، مادرم به آنجا احضار شد. چون نمیخواستم مادرم به دادسرا بیاید به دروغ گفتم ضربه‌هایی به مقتول زدم اما ضربه ها سنگین نبود که منجر به مرگ شود.

درگیری حمید صفت و پدرش در تهران

قاضی متین راسخ پرسید :قبول داری ضرباتی به صورت قربانی زدی؟

و از حمید صفت خواست تا صحنه درگیریرا بازسازی کند .

حمید کنار یکی از دوستانش ایستاد و صحنه درگیری را بازسازی کرد.

وی گفت: در آن درگیری مادرم بین من و هوشنگ بود. من هوشنگ را هل دادم و می خواستم جلوی حمله او را بگیرم .او به سمت آشپزخانه رفت و من فکر می کردم قصد دارد چاقو بردارد .به همین خاطر مانع او شدم. من لیوانی را برداشتم و به زمین کوبیدم تا هوشنگ را بترسانم اما گلدانی را به دیوار پرت نکردم. باور کنید ضربه ای به سر او نزدم.

قاضی گفت :عکسهای پرونده و آثار ریختن گچ روی دیوار، نشان می دهد گلدانی را به دیوار کوبیده ای که حمید صفت سکوت کرد .

قاضی گفت: آیا از بیماری زمینه ای قربانی و مصرف داروی او مطلع بودی ؟

خواننده‌رپ گفت: می دانستم به بیماری قند مبتلاست و حتی چند مرتبه از کیش برای او انسولین فرستاده بودم‌ .من شب قبل از فوت در خانه دایی ام بودم که مادرم با من تماس گرفت و گفت هوشنگ خونریزی کرده و در بیمارستان است.

قاضی گفت: می دانستی مقتول عمل قلب انجام داده و داخل رگ هایش فنر دارد؟

که حمید صفت گفت: من از عمل قلب اطلاعی نداشتم.

قاضی متین راسخ پرسید :چند سال با او زندگی کردی؟

حمید: ۱۰ سال.

قاضی : وقتی پدر و مادرت از هم جدا شدند با چه کسی زندگی می کردی؟

حمید: چند سال با پدرم زندگی می‌کردم. سپس پیش مادرم رفتم .اما این اواخر بیشتر در استودیو می ماند م.

قاضی از مادر حمید صفت خواست روبه روی قضات قرار بگیرد و از او پرسیبد: هوشنگ چند سال قبل عمل قلب انجام داده بود؟

مهناز پاسخ داد: ۶ماه قبل .

قاضی رو به متهم گفت چطور نمی‌دانستی ناپدری ات به تازگی عمل قلب انجام داده :

حمیدصفت پاسخ داد : مادرم و هوشنگ بیشتر اوقات در آلمان زندگی می کردند و من هم بیشتر وقتم را در استودیو بودم. به همین خاطر از عمل قلب او اطلاعی نداشتم.

قاضی به متهم گفت تحصیلات چقدر است و آیا در از بیماری های زمینه اطلاع داری؟

که حمید گفت :دیپلم نقشه کشی ساختمان دارم و اطلاعات زیادی درباره بیماریهای زمینه ای ندارم.

قاضی: ورزشکار هستید ؟

حمید: سالها فوتبال و بدنسازی کار می کردم اما بعد از اینکه بازداشت و با وثیقه آزاد شدم بوکس تمرین می کردم.

سپس عزیز محمدی، وکیل متهم دفاع پرداخت و اظهار نظر کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی را مرور کرد .

وی گفت : در کمیسیون های اولیه اعلام شده بود عمل موکلم درصدی در مرگ قربانی موثر بوده است و به همین خاطر بنا به بند پ ماده ۲۹۰ برای حمید صفت اتهام قتل عمد گرفته شد. اما موکلم در هیچ کجای پرونده اقرار نکرده با جسم سخت ضربه ای به قربانی زده است و مشخص نیست چطور ضربه وارد شده به قربانی منجر به مرگ او شده است .

وی ادامه داد: با توجه به شواهد موجود در پرونده ، عمل موکلم موجب تشدید در قتل بوده و اتهام شروع به قتل متوجه او نیست.

قاضی متین راسخ گفت :در کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی اعلام شده است رفتار متهم باعث تشدید و تسبیب در شده است .

وقتی حمید صفت به عنوان آخرین دفاع در جایگاه ایستاد ،طلب بخشش کرد و گفت :هوشنگ جای پدرم بود و من هرگز فکر نمی کردم مشاجره میان ما باعث مرگ او شود . من از از اولیای دم طلب بخشش و از دادگاه طلب کمک دارم .

در پایان جلسه دستور بازداشت خواننده رپ صادر و وی به زندان منتقل شد .

قضات دادگاه پس از مشورت و با توجه به مدرک های موجود در پرونده حمیدصفت را مستحق مرگ دانسته و وی را به قصاص محکوم کردند.

 

منبع: سلام نو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • مهدی ارسالی در

  سلام به همگی امیدوارم خوب باشین یه مدتیه میگن میخوان حمید صفت رو اعدام کنن یه ادم رو اعدام کنن یه ادمی رو بکشن از بچگی به ما فقط گفتن فقط گفتن کسی اگه بهمون بدی کرد ما به اون بدی نکنیم چون اگه ما هم همونکارو کنیم از اون بدتر میشیم نمیخوام عدای این ادمای خیلی مهربونو در بیارم ولی یه چیزی خانواده مقتول میدونم اون پدرتون بوده میدونم بودن هر پدری یه پشت وانه قویه یه کسی هست که همیشه پشتته میدونم نبودنش سخته بعضی چیزا رو نمیشه بیان کرد با حرف, باید احساسش کنی الان واقعا نمیدونم نبودن پدر چجوری پس نمیدونم ولی اینو میدونم که وقت حتی دارم فکر میکنم توی دلم یه اشوبی میشه یه غم بزرگی میاد تو سینم نمیدونم چطور این غمو توضیح بدم ولی به اندازه خودم به اندازه یه ادم میتونم درکتون کنم میدونم یه اتیشیه درنتون که میگه همه میخوان حقتون رو بخورن یه چیزی میگه همه میخوان شما رو ادم بده نشون بدن یه چیزی میگه که هیچکی درکتون نمیکنه یه چیزی درنتون انگار شکسته هیچی دیگه شبیه قبل نیست انگار یه تیکه از درنتون مرده خیلی غم دارین خیلی ناراحتین یه بغضی درونتون هست نمیدونین چیکارش کنین زندگی دیگه رنگ و بوی قبلا رو نداره یه چیزی نیست سر جاش انگار, شما الان میتونید حق قانونی اینو دارین یه ادم رو بکشین میخوام اینو بگم من نمیتونم به شما چیزیو تحمیل کنم نمیتونم به جای شما تصمیم بگیرم گفتم شما میتونید یه ادم رو بکشید اگه بخواین میتونید ولی یه چیزی میخواستم بگم اونم اینه که اون غمه اون ناراحتیه اون اتیشه اون فکرا که یکسره میاد تو سرتون باور کنید تموم نمیشه باور کنید نمیدونم شاید اگه منم جای شما بودم دنبال یه مقصر میگشتم ولی اینو بدونید هیچوقت یک نفر مقصر نیست من مقصرم تو مقصری همه مقصرن مشکل اینجاست که ما داریم همه رو میندازیم تقصیر یکی شاید ما هم جاش بودیم همین کارو میکردیم باور کنید اگه اعدام بشه هیچی درست نمیشه فقط بیشتر میرید تو تاریکی داخل شما هیچی رو درست نمیکنه خراب تر میکنه زنده یا مردن ادما دست ما نیست نبایدم باشه چون من شما رو نمیگم من جمبه اینو ندارم که مردن کسی دست من باشه حرف مردمم که همیشه هست الان بگین اعدام میگن بی رحمه بگین عفو میگن بی غیرته حرفای مردم واسطون مهم نباشه اگه دیدین به درتون میخوره استفاده کنید اگه دیدین به درد نمیخوره گوش نکنید , باور کنید مردن کسی چیزیو درست نمیکنه همه چیو فقط خراب تر میکنه هر روز عذاب وجدان میگیرین وقتی بفهمین که دلیل مرگ یک ادمی شدین باعث مرگ یه ادمی شدین من بهتون میگم چون تهشو میدونم تهش خوب نیست وقتی به تهش برسین به خودتون میگین خوب حالا چی هیچی هیچی فقط این بغظ تا اخر عمر باهتونه میخوام یه چیزیو بهتون بگم میخوام بگم که میتونید چند وقت بعد به دیدن یه ادم برین یا سرخاک همون ادم برین هیچوقت هیچکس با کشتن ادمی اروم نشده که بقیه بشن ادم تا وقتی خوتشو نبخشه نمیتونه دیگران رو ببخشه پس اول گناه خودمونو باید قبول کنیم بعد خودمونو ببخشیم بعد دیگران رو بعد اون موقست که میتونم دوباره زندگی کنیم میتونیم دوباره خوشحال باشیم

 • عشقه حمید صفت😔 ارسالی در

  واقعا ناراحت شدم از اینکه میخان حمید صفت رو اعدام کنن خب سخته واسه کسی که ناپدری داره😔از کجا معلوم حمید صفت این کارو کرده!!
  من طرفدارشم😢
  همیشه گه آهنگاشو گوش میدم گریم میگیره
  تو آهنگاش حقیقت رو میگفت😔واقعا صورتم ناراحته
  خب یه حکم دیگه ای بدید به جای اعدام😞
  داغ دل مادریرو روشن نکنید😔اشک مارو در نیارید با تشکر

 • ناشناس ارسالی در

  خانواده ی محترم مقتول من ازتون خواهش میکنم که حمید صفت رو ببخشید نه فقط واسه اینکه اون زنده بمونه واسه ی ارامش خودتون هم میگم واقعا با کشتن حمید حال شما بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه چون ادم با ببخشش احساس خوبی پیدا میکنه ولی وقتی که از ته دلش ببخشه یه بخشیدم خالی کافی نیست باید با تمام وجودت ببخشی ولی با اعدامش اره جونش رو ازش گرفتین ولی بازم چیزی رو بدست نیاوردین نه پدرتون رو نه چیز دیگه میدونم چقدر عصبانی هستید در عین حال ناراحتین این فکرای لعنتی هم دست از سرتون بر نمیدارن
  اره شما از لحاظ قانونی حق دارید حمید صفت رو بکشید ولی وجدانن چی قلبن چی به نظر خودتون حق دارین یه ادمو بکشین میخواین این حس بدیو که الاندارین به یه خانواده ی دیگه هم بدین شاید الان بگید اینا یه چرتی میگن دیگه مگه اینا حال ما رو تجربه کردن مگه میتونن ما رو درک کنن اره راست میگین ما هیچ وقت حال شما رو درک نکردیم ولی باور کنین بااعدام حمید صفت هیچی درست نمیشه باور کنین هیچی
  میدونم هیچی دیگه شبیه قبل نیست
  میدونم یه اتیشی درونتون هست که فکر میکنید با اعدام حمید صفت خاموش میشه ولی نه این اتیش فقط با زمان و ببخشش و کنار اومدن با این اتفاق خاموش میشه
  پس لطفا بزرگواری کنید و حمیدو ببخشید

 • صادقی ارسالی در

  امیدوارم خدا به حمید صفت فرصت دوباره بدهد و خانواده مقتول گذشت نمایند به امید خبر خوش از بخشش حمید صفت

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه