خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کشف فسیل ۴۸۸ میلیون ساله توسط کودک ۶ ساله

یک کودک ۶ ساله اهل والسال انگلستان، در حین بازی و حفاری باغچه به شکل اتفاقی یک فسیل خیره کننده با قدمت ۴۸۸ میلیون سال را کشف کرد.

یک کودک ۶ ساله اهل والسال انگلستان، در حین بازی و حفاری باغچه به شکل اتفاقی یک فسیل خیره کننده با قدمت ۴۸۸ میلیون سال را کشف کرد.

 صیداک سینگ جهات، در حال خاک بازی برای کشف کرم‌های باغچه بود که ناگهان فسیل مذکور را یافت. نکته جالب این که پدر این کودک با هشیاری و به سرعت موفق شد  از طریق یک گروه فسیل شناسی که در فیس بوک عضو است، اهمیت این قطعه تاریخی را شناسایی کند.

کشف فسیل

قدمت این فسیل، بین ۲۵۱ تا ۴۸۸ میلیون سال تخمین زده می‌شود. سینگ جهات می‌گوید: (من فقط داشتم برای کرم‌ها و چیز‌هایی مانند سفال و آجر حفاری می‌کردم، ولی به این سنگ برخورد کردم که کمی شبیه شاخ بود و فکر کردم می‌تواند دندان یا پنجه یا شاخ باشد، اما در واقع یک قطعه مرجانی بود و من واقعاً از آن چه پیدا کردم هیجان زده شدم.)

 کودک ۶ ساله

نشانه‌های ظاهری این فسیل به این معنی است که به احتمال زیاد یک مرجان روگوسا است که قدمت آن بین ۲۵۱ تا ۴۸۸ میلیون سال تخمین زده شده است، یعنی دوران پالئوزوئیک. انگلیس در آن زمان بخشی از Pangea، سرزمینی از قاره‌ها بود. انگلیس نیز زیر آب بود و این دوره بسیار مهمی محسوب می‌شود.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  شانس شانس
  اگر از آسمان طلا ببارد من برای بدست آوردن طلا تشریف فرما شوم یک میله فلزی سه متری از آسمان فرو می افتد مستقیم می رود تو سوراخ عقبی من فقیر
  این میله در برخورد با جو زمین تا حد ذوب داغ شده البته یک طرفش
  البته از بخت بد من همان طرفی داغ است که بیرون مانده
  تا کسی نتواند آن را بیرون بکشد آخه داغ است دست طرف می سوزد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه