خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

مقررات استفاده از پابند الکترونیکی| پابند الکترونیکی جایگزین حبس شد

استفاده از پابند الکترونیکی مقررات خاص خود را دارد. قرار است پابند الکترونیکی جایگزین حبس شود. پابند الکترونیکی مدتی است که توسط سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده از پابند الکترونیکی مقررات خاص خود  را دارد. قرار است پابند الکترونیکی جایگزین حبس شود. پابند الکترونیکی مدتی است که توسط سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور مورد استفاده قرار گرفته است. 

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور گفت: یکی از برنامه‌های محوری برای گذراندن حبس جایگزین بر اساس مقررات، استفاده از پابند الکترونیکی است.

محمدمهدی حاج‌ محمدی سه‌شنبه شب در آیین افتتاح ساختمان پابند الکترونیکی زندانیان یزد افزود: استفاده از این فناوری نوین در سطح کشور موجب کاهش جمعیت کیفری و کمک به خانواده زندانیان و جزو اهداف و اقدام محوری است .

حاج محمدی تصریح کرد: زیرساخت‌های لازم و مناسب اجرای این طرح در استان‌ها با وجود برخی محدودیت‌های مالی انجام گرفته که امیدواریم با تحقق آن به مرور شاهد انجام سند تحول فناورانه در این سازمان و زیرمجموعه مرتبط در سطح کشور باشیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح محوری و پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سال آینده بخش عمده‌ای از زندانی‌های کشور باقی مانده محکومیت خود را با استفاده از پابند الکترونیکی در کنار خانواده می‌گذارنند و نقش مهمی در کاهش جمعیت کیفری دارد.

وی ادامه داد: حبس افراد تحت نظارت الکترونیکی موسوم به پابند، بخش مهمی از سند تحول فناورانه سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی است که تاکنون در سطح کشور اقدامات خوب و موثری صورت گرفته و این روند بر اساس وظایف با قوت پیگیری می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه