خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

روسیه: اعلام پایان همکاری با اروپا | انتقاد لاوروف از تصمیمات یک جانبه اتحادیه اروپا

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است، پایان همکاری با اروپا اتفاق افتاده است. لاوروف از تصمیمات یک جانبه اتحادیه اروپا انتقاد کرده است. لاوروف گفته است، هیچ ارتباطی با اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان وجود ندارد. کل زیرساخت های این روابط با تصمیمات یک جانبه بروکسل از بین رفته است.

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است، پایان همکاری با اروپا اتفاق افتاده است.  لاوروف از تصمیمات یک جانبه اتحادیه اروپا انتقاد کرده است. لاوروف گفته است، هیچ ارتباطی با اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان وجود ندارد. کل زیرساخت های این روابط با تصمیمات یک جانبه بروکسل از بین رفته است. 

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وانگ یی وزیر خارجه چین گفت: اقدامات یک جانبه بروکسل تمام زیرساخت‌های روابط با روسیه را از بین برده است، بنابراین اکنون مسکو هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.

وی در عین حال تاکید کرد مسکو آمادگی برقراری ارتباط برای افزایش تعامل با اتحادیه اروپا را دارد، اما پس از آنکه بروکسل ناهنجاری روابط با فدراسیون روسیه را برطرف کرد.

وی همچنین گفت: روسیه تلاش غرب برای نشان دادن روسیه و چین به عنوان دو ماجراجوی «دیپلماسی واکسن» را رد می کند.

وی با بیان اینکه روسیه همیشه بر همکاری با همسایگان خود متمرکز بوده است، گفت: «کشور ما از نظر جغرافیایی در گستره وسیع قاره اوراسیا واقع شده است، هم چین هم اتحادیه اروپا همسایه ما هستند و ما همیشه علاقه مند به ارتقا روابط خود در همه سمت ها بوده ایم.»

لاوروف تصریح کرد: «اگر وقتی اروپایی ها تشخیص دهند که این ناهنجاری را در تماس با بزرگترین همسایه خود از بین می برند ، ما آماده خواهیم بود که این روابط را بر اساس برابری و بر اساس جستجوی توازن منافع ایجاد کنیم.

لاوروف خاطرنشان کرد «اگر اروپا این روابط را قطع کرد بنابراین ، به طور عینی ، منجر به این واقعیت می شود که روابط با چین توسعه خواهد یافت.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه