ارسال به دیگران پرینت

سامانه بارشی از فردا وارد کشور می شود| سامانه بارشی تا شنبه هفته آینده ماندگار است

سامانه بارشی از فردا وارد کشور می شود| سامانه بارشی تا شنبه هفته آینده ماندگار است. هواشناسی از بارش سامانه بارشی و بارش سنگین برف و باران طی آخر هفته خبرداد.

سامانه بارشی از فردا وارد کشور می شود| سامانه بارشی تا شنبه هفته آینده ماندگار است. هواشناسی از بارش سامانه بارشی و بارش سنگین برف و باران طی آخر هفته خبرداد.

مقام مسئول سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی گفت: با توجه به بارش قابل‌توجه برف و باران باید دستگاه‌های امدادرسان آمادگی لازم را داشته باشند.

صادق ضیائیان با بیان این‌که سامانه بارشی جدید علاوه بر بارش‌های خوب، هوای سردی نیز به‌همراه دارد، اظهار کرد: فردا پنجشنبه 21 اسفند بارش‌ برف از شمال‌غرب آغاز می‌شود، در استان گیلان نیز بارش به‌صورت باران است و  روز جمعه و شنبه هفته آینده نیز بارش برف در این مناطق ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: روز جمعه بر شدت و وسعت بارش‌ها افزوده می‌شود و تمام استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور شاهد بارش برف و باران خواهند بود؛ بارش برف در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، گیلان و مازندران قابل توجه خواهد بود و نیاز است که دستگاه‌های برف‌روب آمادگی کامل داشته باشند.

وی همچنین از وزش باد بسیار شدیدی در استان‌های فارس، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در مناطقی از این استان‌ها به 120 کیلومتر نیز خواهد رسید و به‌احتمال زیاد خسارت‌هایی نیز در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به این‌که بارش برف در خراسان‌شمالی و شمال خراسان رضوی در روز جمعه قابل توجه خواهد بود، افزود: روز جمعه همچنین بارش باران و برف در لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد قابل توجه است و دستگاه‌های امدادرسان واقع در مناطق زلزله‌زده استان کهگیلویه و بویراحمد باید تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه