ارسال به دیگران پرینت

امتیازات قانونی برای زندانیان فعال در حوزه حرفه آموزی و اشتغال

رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان تربت جام گفت: امتیازات و ارفاقات قانونی به مددجویانی تعلق می گیرد که در حوزه اشتغال فعال باشند.

 محمد مهدی حاج محمدی در دومین برنامه سفر به استان خراسان رضوی شامگاه پنج شنبه از زندان تربت جام بازدید کرد.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اهمیت آموزش های فرهنگی در فرایند اصلاح و تربیت گفت: برنامه های فرهنگی وقتی موثر خواهد بود که کاربردی و بر اساس نیازسنجی های دقیق طرح ریزی و اجرا شود.

وی با تاکید بر اهمیت بکارگیری زندانیان واجد روحیه اخلاقی خوب به عنوان همیاربند گفت: نباید اجازه دهید افرادی که تنها ویژگی آنان زور بازو است خود را به عنوان همیاربند(وکیل بند) به سایر زندانیان تحمیل کنند بلکه باید افرادی انتخاب شوند که با سعه صدر و اخلاق خوب حامی زندانیان و پیگیر مشکلات آنان باشند.

رئیس سازمان زندان ها بیکاری را آفت اصلاح و تربیت عنوان کرد و گفت: اشتغال و فعالیت های حرفه آموزی عامل رشد شخصیت و زمینه ساز بازگشت به زندگی سالم است.

در این بازدید که از ساعت ۱۸ آغاز شد رئیس سازمان زندان ها شام را در کنار زندانیان افغان صرف کرد.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق زندانیان گفت: در ماموریت زندان بانی هیچ تفاوتی بین زندانیان ایرانی و اتباع بیگانه وجود ندارد.

حاج محمدی همچنین با حضور در بند زنان این زندان با آنان گفتگو کرد.

رئیس سازمان زندان ها در جلسه ای با حضور کارکنان این مرکز ضمن گفتگو با آنان گزارش رئیس زندان تربت جام را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

بر اساس این گزارش رئیس سازمان زندان ها به تعدادی از زندانیان افغان فعال در حوزه اشتغال که به امر حرفه آموزی نیز مشغول بودند هدیه اهدا کرد.

این بازدید تا ساعت ۲۳ ادامه داشت.

همچنین همزمان سه هیات به نمایندگی از رئیس سازمان زندان ها، مراکز تامینی و تربیتی شهرهای نیشابور، سبزوار، گناباد، کاشمر، تربت حیدریه و مشهد را مورد بازدید قرار دادند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه