ارسال به دیگران پرینت

احداث ۱۵۰ سایت تلفن همراه روستایی در کردستان تداوم دارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: در حال حاضر احداث و ارتقای ۱۵۰ سایت تلفن همراه روستایی در مناطق مختلف استان در دست اجرا است.

فردین سعیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه احداث سایت‌های تلفن همراه جاده‌ای نیز در دست اجرا است، اظهار داشت: از این ۱۵۰ سایت تلفن همراه روستایی، ۱۰۰ سایت آن احداث خواهد شد و ۵۰ سایت نیز به فناوری ۳G  و ۴G ارتقا می‌یابد.

وی با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی این ۱۰۰ سایت حدود چهار ماه طول می‌کشد، اضافه کرد: ارتقای ۲۹ سایت توسط ایرانسل اجرا خواهد شد و شرکت های وب نیز ۲۱ سایت را به ۳G  و ۴G ارتقا می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۲۸۶ سایت همراه اول در استان ارتقا یافته است، افزود: بدلیل کوهستانی و سخت‌گذر بودن اغلب نقاط کردستان، هزینه نصب و راه‌اندازی یک سایت بیش از ۲۰ میلیارد ریال است که بیشتر از دیگر مناطق کشور است.

سعیدی،  هزینه و سختی کار نصب و راه‌اندازی سایت تلفن همراه در استان را هفت برابر دیگر نقاط کشور (استان‌های هموار) اعلام کرد و یادآور شد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵۲ سایت روستایی در استان برگردان و به شبکه تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار متصل شده است.

استان کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان بیش از ۷۲ درصد است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه